ZATRZYMANI ZA ZGŁOSZENIE FIKCYJNEJ KRADZIEŻY

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzanych o zgłoszenie i udział w fikcyjnej kradzieży mercedesa wartego 60 tys. złotych. Funkcjonariusze szybko ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło. Zatrzymanym grozi teraz do 2 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu razem z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzanych o zgłoszenie fikcyjnej kradzieży samochodu.

Według informacji „poszkodowanego”, samochód był zaparkowany 2 listopada br. w pobliżu cmentarza na Miłostowie przy ul. Gnieźnieńskiej. Gdy mężczyzna wrócił z cmentarza, nie mógł znaleźć swojego mercedesa. Zgłosił kradzież. Policjanci szybko zaczęli wyjaśniać całą sytuację. Podczas rozmowy ze zgłaszającym wiele rzeczy do siebie nie pasowało, co przekonało policjantów, że mają do czynienia z fikcyjnym zgłoszeniem.

Ustalili również, że w sprawę zamieszany jest także kolega zgłaszającego. Okazało się, że mężczyźni przyjechali z Anglii. Powodem całej mistyfikacji były problemy ze sprzedażą mercedesa. Kolega właściciela pojazdu został zatrzymany przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej 3 listopada na poznańskiej Ławicy. Samochód policjanci znaleźli na terenie posesji należących do jednego z zatrzymanych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, za co grozi do 2 lat więzienia. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Maciej Święcichowski

(Visited 482 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz