Zatrzymani z narkotykami

W ciągu ostatniego weekendu policjanci z Trzcianki zatrzymali 2 osoby posiadające narkotyki. Uzyskane wyniki to efekt systematycznej i skrupulatnej pracy operacyjnej.


Problematyka zwalczania przestępstw związanych z narkotykami zajmuje istotne miejsce w pracy policjantów. Jest to kluczowy obszar działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jednak ujawnialność przestępstw narkotykowych wymaga podjęcia systemowych działań, bowiem bardzo rzadko mamy do czynienia z zawiadomieniem o popełnieniu tego rodzaju przestępstwa.

Kryminalni w tym zakresie podejmują głównie działania operacyjno-rozpoznawcze, które wymagają czasu i skrupulatności, bowiem okoliczności, w jakich osoby używają narkotyków i naruszają prawo, charakteryzują się dużą różnorodnością.

W wyniku takiej pracy w ostatni weekend policjanci z Trzcianki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 13 kwietnia br. około godziny 24.00 na ulicy Za Jeziorem w Trzciance. 21-letni mieszkaniec gminy Trzcianka odpowie za posiadanie kilku gramów marihuany. Wcześniej nie był karany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Natomiast drugi z zatrzymanych, 19-letni mieszkaniec Trzcianki wpadł w ręce mundurowych kilka godzin później na ulicy Wieleńskiej. Policjanci znaleźli w jego plecaku oraz samochodzie ponad 5 gramów marihuany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 19-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo około 135 gramów tego narkotyku. Mężczyzna do tej pory nie był karany. Zaraz po zatrzymaniu został osadzony w policyjnej celi.

Obaj podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do kilku lat pozbawienia wolności. Wobec 19-latka Prokurator na wniosek mundurowych, zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl

(Visited 1 132 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz