Zatrzymani z narkotykami w centrum miasta. 17 i 18-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

W poniedziałek 26 marca chodziescy policjanci patrolując ulice miasta podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili u trzech młodych mężczyzn narkotyki. Każdemu z nich za wejście w konflikt z prawem grozi po kilka lat więzienia.


Poniedziałkowy spacer ulicami miasta okazał się dla trójki mieszkańców Chodzieży wyjątkowo pechowy. Podczas przechadzania się ulicą Kościelną natrafili oni bowiem na patrol Policji. Nerwowe zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Jak się później okazało słusznie. Podczas legitymowania jedna z osób wyrzuciła woreczek foliowy, w którym znajdowały się inne, mniejsze woreczki z zawartością białego zbrylonego proszku oraz jeden woreczek z zielonym proszkiem. Przeszukania dwóch pozostałych osób okazały się także słuszne. Przy nich policjanci ujawnili również środki zabronione.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi kilku zarzutów związanych z posiadaniem amfetaminy i marihuany, nieodpłatnym udzielaniem substancji psychotropowej oraz udzieleniem jej w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Podejrzanemu za przestępstwa te grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zgodnie z którym mężczyzna będzie musiał stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży dwa razy w tygodniu.

Jego 17-letni kolega odpowie za posiadanie i nieodpłatne udzielenie amfetaminy, zaś 18-latek tytułem posiadania substancji psychotropowej. Za przestępstwa te grozi im do 3 lat więzienia.

 
This slideshow requires JavaScript.
(Visited 1 519 times, 1 visits today)

One thought on “Zatrzymani z narkotykami w centrum miasta. 17 i 18-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

  • 31 marca, 2018 at 6:46 am
    Permalink

    Gigantyczny sukces policji

    Reply

Leave a Reply