Zarzuty prania pieniędzy i zabezpieczony majątek o wartości ponad ćwierć miliona zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli majątek o wartości ponad ćwierć miliona złotych, który został zgromadzony z pieniędzy za handel narkotykami. 24-letni mieszkaniec Piły, który przebywał w areszcie za posiadanie 6 kg amfetaminy, wcześniej inwestował zarobioną nielegalnie gotówkę w nieruchomości oraz pojazdy, kupując mienie na inne osoby.


5 osób usłyszało zarzuty prania „brudnych” pieniędzy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

W tym roku pilscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy. Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kg substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali przy sprawie. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował pojazdy oraz nieruchomości na inne osoby. W związku z tym policjanci zatrzymali te osoby w wieku od 22 do 53 lat, wobec których prokurator zastosował środki wolnościowe.

24-letni mężczyzna oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia. 

Żaneta Kowalska/PG

Zobacz również …

(Visited 3 763 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz