Za zakupy płacił kartą płatniczą, tylko nie swoją…

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 37-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna znalazł kartę płatniczą i dokonał dziesięć transakcji, płacąc nią robiąc zakupy.  Policjanci ustalili, że pokrzywdzony stracił blisko pół tysiąca złotych.


 Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Pod koniec października 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że będąc w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta skradziono mu kartę płatniczą. Pokrzywdzony poinformował, że schował kartę do kurtki, a po pewnym czasie, gdy po nią sięgnął, niestety już jej nie było. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy.

Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą.

Policjanci pod koniec grudnia 2017 r. wpadli na trop sprawcy. 03 stycznia br. pilscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mieszkańca Piły.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł kartę płatniczą na terenie miasta i postanowił kilka razy nią zapłacić robiąc zakupy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 37-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Fot. Wikipedia (Visited 276 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz