ZAKŁADAŁA SKLEPY INTERNETOWE I OSZUKIWAŁA KLIENTÓW. TRAFIŁA DO ARESZTU.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 27-letnią mieszkankę województwa wielkopolskiego. Kobieta zakładała sklepy internetowe, oferujące do sprzedaży sprzęt RTV i AGD w atrakcyjnych cenach. Klienci zamawiali towar i przelewali pieniądze na wskazane konta bankowe, jednak towaru już nie otrzymywali. Policjanci na tą chwilę ustalili ponad 50 osób pokrzywdzonych, które straciły ponad 50 tys. złotych.


Za oszustwa kobiecie grozi kara więzienia nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 27-letnia kobieta zakładała internetowe sklepy i oferowała do sprzedaży szeroki asortyment sprzętu RTV i AGD. Klienci zamawiając wybrane towary, wpłacali pieniądze na podane wcześniej konta bankowe, gdyż to było warunkiem przesłania zamówionych produktów do klienta. Jednak, jak się okazywało nigdy one nie były wysyłane.

11 października br. policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali kobietę na terenie Piły. Trafiła ona prosto do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut m.in. oszustwa. Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej do tej pory, w trakcie prowadzonych czynności ustalili ponad 50 osób pokrzywdzonych, które straciły ponad 50 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalają także inne osoby, które padły ofiarą oszustki.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 27-letnia kobieta za popełnione przestępstwa może spędzić za więziennymi kratami nawet 8 lat.(Visited 489 times, 1 visits today)

One thought on “ZAKŁADAŁA SKLEPY INTERNETOWE I OSZUKIWAŁA KLIENTÓW. TRAFIŁA DO ARESZTU.

  • 18 października, 2017 at 5:03 pm
    Permalink

    Witam, gdzie mogą zgłosić się oszukane osoby??

    Reply

Dodaj komentarz