Zadzwonił na 112 i powiedział, że ma koronawirusa. Stwierdzono u niego jedynie…promile

Mieszkaniec Trzcianki zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Zespół pogotowia ratunkowego wykluczył chorobę. Stwierdził u niego jedynie…promile. Natychmiast o bezpodstawnym wezwaniu powiadomieni zostali trzcianeccy mundurowi. Teraz 50-latek za swój bezmyślny czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.


W środę, 1 kwietnia br. około godziny 23:00, mieszkaniec Trzcianki zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Uskarżał się duszności, kaszel, wysoką temperaturę i pozytywny wynik COVID 19. W stan gotowości postawione zostało miejscowe pogotowie. Ratownicy ubrani w specjalne i kosztowne skafandry udali się po wskazany adres. Na miejscu zastali zgłaszającego, który na ich widok wybuchnął śmiechem. Podczas badania był agresywny i wulgarny. W końcu okazało się, że nie miał objawów koronawirusa. Za jego stan odpowiadały…promile.

O bezpodstawnym wezwaniu, medycy powiadomili trzcianeckich policjantów. Mężczyzna wobec mundurowych, również był agresywny, wulgarny i nie chciał wykonywać ich poleceń oraz podać swoich danych. Odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Dodatkowo był agresywny wobec swojej żony. Policjanci zareagowali natychmiast. 50-latek trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Wczoraj po południu, kiedy tylko wytrzeźwiał został przesłuchany. Twierdził, że nic nie pamięta.

Mężczyzna teraz za swój wybryk odpowie przed sądem. W myśl art. 66 Kodeksu Wykroczeń każdy kto chce„wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

Karolina Górzna-Kustra

(Visited 497 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz