Zaczęło się od przekroczenia prędkości …

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej podjętej przez funkcjonariuszy ostrzeszowskiej drogówki. Ucieczka zakończyła się uderzeniem pojazdem w paletę z pustakami.
21 stycznia br. o godzinie 01:40 w miejscowości Szklarka Myślniewska, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Mężczyzna zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały, oddalając się duktami leśnymi w kierunku miejscowości Ostrzeszów. Nie reagował on również na sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez jadący za nim oznakowany radiowóz..

Podjęty przez policjantów pościg zakończył się na ul. Pułkownika Jana Malińskiego w Ostrzeszowie, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącą na poboczu paletę z pustakami. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, „wydmuchując” 0,85 mg/l alkoholu. Lecz to nie jedyne przewinienie kierującego oplem.

Kolejne przestępstwo ujawniono w trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnym systemie. Miał on cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia.

W związku z popełnionymi czynami uciekiniera zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

autor: st. asp. Magdalena Hańdziuk/MM

(Visited 218 times, 1 visits today)

Leave a Reply