ZABRANE DOWODY REJESTRACYJNE ZA BRAK BADAŃ

Dowody rejestracyjne pojazdu i przyczepy, którymi transportowano drewno, zostały zatrzymane przez patrol wielkopolskiej inspekcji. Przewoźnik nie zadbał o ważność okresowych badań.

4 lutego w punkcie wagowym na drodze krajowej numer 32 w Granowie patrol z leszczyńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika polskiego.


Ciężarówką z naczepą wykonywany był krajowy transport drogowy drewna. Stwierdzono naruszenia przepisów związanych z wykonywaniem przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego. Poza tym naruszony został obowiązek terminowego pobierania danych z tachografu. Samochodowi ciężarowemu jak i naczepie ważność badań technicznych skończyła się 8 stycznia tego roku.

Za te naruszenia z ustawy o transporcie drogowym zostało wszczęte wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne, które zagrożone może być karą 4.500 złotych. Z kolei osoba zarządzająca transportem w firmie może zapłacić 200 złotych kary w podobnym postępowaniu. Dowody rejestracyjne pojazdu i przyczepy zostały zatrzymane.

/witdpoznan.pl/

(Visited 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz