Zabezpieczono kilkaset części od kradzionych aut i zatrzymano 2 osoby [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby związane z przestępczością samochodową. Podczas przeszukań zabezpieczyli jedno skradzione auto i kilkaset części samochodowych, które pochodzą z kradzieży. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano 2 miesięczny areszt. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
15 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z KMP Poznań weszli na teren jednej z posesji na terenie Lubonia.


Tam w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymali
2 mężczyzn. W trakcie wejścia policjantów, obie osoby zajmowały się rozbiórką jednego z pojazdów. Okazało się, że jest to samochód skradziony dzień wcześniej w Lesznie. W tym samym pomieszczeniu znaleziono jeszcze części innego pojazdu, który został skradziony z terenu Szczecina.

26-latek i 45-latek zostali zatrzymani. Usłyszeli oni zarzuty związane z przestępczością samochodową. Jeden z nich trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 2 miesiące.

Kolejnego dnia policjanci zdecydowali się na przeszukania kolejnych miejsc, które według nich mogły być „dziuplami samochodowymi”. Ich typowania okazały się trafne. Na terenie posesji, gdzie funkcjonariusze zdecydowali się na działania, zabezpieczono kilkaset części samochodowych. Kryminalni, wspólnie ze specjalistami – mechanoskopami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP, odnaleźli części od 5 samochodów. Jeden z pojazdów został skradziony w Poznaniu, zaś 4 kolejne na terenie Niemiec.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.(Visited 754 times, 1 visits today)

One thought on “Zabezpieczono kilkaset części od kradzionych aut i zatrzymano 2 osoby [ZDJĘCIA, FILM]

  • 23 stycznia, 2019 at 12:03 pm
    Permalink

    Łapy po urzynać na dzień dobry .Człowiek szarpie odkłada na lepszą brykę a takie bydle ci porwie i rozbierze na części Masakra

    Reply

Dodaj komentarz