Zabezpieczone nielegalne papierosy i tytoń

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli 6 kilogramów tytoniu oraz blisko 6,5 tys. sztuk papierosów oraz bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sprawie zatrzymano 62-letniego mężczyznę, który odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna skuteczna realizacja funkcjonariuszy operacyjnych, zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej.Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą regularne działania, nie tylko na podstawie własnych informacji, ale też zgłoszeń od mieszkańców. Nieumundurowani policjanci cyklicznie pojawiają się na targowiskach zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem tego typu kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami i przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

Podczas ostatnich tego typu działań funkcjonariusze operacyjni zatrzymali 62-letniego właściciela jednego ze sklepów na terenie Kalisza. Podczas przeszukania placówki handlowej oraz miejsca zamieszkania kaliszanina, policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 6,5 tys. sztuk papierosów i prawie 6 kilogramów tytoniu. Wszystkie towary nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Właściciel sklepu został zatrzymany i przewieziony do kaliskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.

Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ponad 10 tys. złotych.

kalisz.policja.gov.pl

(Visited 104 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz