Z 4 promilami kierował citroenem

Aż 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący Citroenem C5, któremu wczoraj policjanci ze śremskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy. Kompletnie nierozsądny, pijany kierowca w Śremie na parkingu przy ul. Chłapowskiego wielokrotnie próbował podjechać pod skarpę zatrzymując się w końcu na trawniku i to zwróciło uwagę śremianina, który zadzwonił na numer alarmowy.


4 stycznia br., o godz. 20.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, na tzw. targu rolnym przy ul. Chłapowskiego, citroen zaparkował na trawniku, a w samochodzie za kierownicą prawdopodobnie siedzi nietrzeźwy mężczyzna.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że kierujący citroenem wielokrotnie, na przemian cofał i jechał do przodu próbując podjechać pod skarpę i w końcu zatrzymał się na trawniku. Zwróciło to uwagę i zaniepokoiło śremianina, który zadzwonił na numer alarmowy.

Niestety, okazało się, że kierujący citroenem, 40-letni mieszkaniec gminy Śrem, miał aż 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz kompletnie nierozsądny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tym razem, na szczęście, nic nikomu się nie stało, ale po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

/ Ewa Kasińska /

(Visited 305 times, 1 visits today)

Leave a Reply