Wzorowa postawa świadka przyczyniła się do zatrzymania sprawcy włamania do sklepu

Kilkanaście minut zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do sklepu. Niezmiernie pomocna okazała się natychmiastowa i precyzyjna informacja przekazana przez świadka zdarzenia.


Sprawcą przestępstwa okazał się 24-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Minionej niedzieli (6.01.br) przed godz. 10.00 dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu wielobranżowego w centrum miasta. Z zawiadomienia wynikało, że sprawca wybił kamieniem szybę w drzwiach sklepu. Zawiadamiający był bezpośrednim świadkiem zdarzenia, dlatego też zgłaszając sprawę przekazał precyzyjny rysopis sprawcy oraz w jakim kierunku mężczyzna uciekł.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policyjne patrole. Już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali na jednej z ulic Leszna sprawę włamania. Posiadał przy sobie cztery butelki alkoholu warte kilkadziesiąt złotych, skradzione chwilę wcześniej w sklepie, w którym dokonał włamania.

Sprawcą okazał się 24-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu i niebawem usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz