Wystawa „MOST”. Siedmiu lokalnych artystów i ich twórczość w Starym Browarze.

Wystawa „MOST”. Siedmiu lokalnych artystów i ich twórczość w Starym Browarze.

Jak wiele wspólnego ma ze sobą zwykła codzienność i artystyczna wizja świata? Już 2 sierpnia w Pasażu 0 na drewnianej podłodze, można będzie

zobaczyć wyjątkową wystawę prac siedmiu poznańskich artystów.

Nazwa wystawy najlepiej oddaje jej główny cel, czyli umożliwienie obcowania ze sztuką w przestrzeni dobrze znanej, na luzie oraz odejście od stereotypu, który mówi, że artyzm rozumieją jedynie ludzie sztuki.Stary Browar od lat wspiera lokalny design, rzemiosło i sztukę, co zostało docenione w najnowszym raporcie Komisji Europejskiej pt. The Cultural and Creative Cities Monitor. Poznańscy artyści wielokrotnie pokazywali w naszych przestrzeniach swoje prace. Zawsze stawiamy na kreatywność, a jeśli sztuka, którą możemy pokazać jest na dodatek sygnowana metką >>MADE IN POZNAŃ<< tym bardziej chcemy dać jej szansę zaistnieć i przedstawić ją szerszemu odbiorcy.” – mówi Joanna Tupalska, Creative Marketing Manager Starego Browaru.

Artyści, których twórczość będzie można obejrzeć w Starym Browarze przez cały sierpień to:

Someart

Po ukończeniu kilku szkół artystycznych, skupił się na szeroko pojętym malarstwie, wyklejaniu vlakatów oraz fotografii analogowej. Jego prace malarskie są próbą przedstawienia świata, w którym dostrzegalne są wyższe wymiary. Najczęstszymi ich obserwatorami są zwierzęta, które zdaniem artysty widzą znacznie więcej niż ludzie.

Do przedstawiania niedostrzegalnych przez ludzi wyższych wymiarów używa ośmiościanu. ‘Znak’ ten przedstawiany jest w różnych lokalizacjach. Czasami jest tylko obserwatorem, wyłącznie analizując i badając nasz odrealniony świat. Z kolei innym razem sieje zniszczenie i niepokój. Zwierzęta z zaciekawieniem go obserwują, innym razem uciekają pełne obaw.

Innym, długoterminowym, ulicznym projektem artysty są vlepki i vlakaty, będące zarazem przenośną, naścienną wizytówką Someart’a. Przedstawiają ludzkie głowy, twarze obcych i znajomych oraz przedstawicieli różnych religii i zawodów. Można je odnaleźć w wielu miastach całej Europy i nie tylko.

Więcej: https://www.facebook.com/iamsomeart/ 

Hadaki

Małe studio ceramiczne prowadzone przez Magdalenę Kucharską,


która prowadzi małe studio ceramiki Hadaki. Robi w nim głównie naczynia użytkowe, zaprojektowane z myślą o tych, którzy chcą mieć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty niebanalne i przyjazne. Hadaki to również figurki tajemniczych stworów, które powstają cyklicznie, jako limitowane serie lub pojedyncze egzemplarze. Wszystkie prace wykonywane są ręcznie – od prostych, surowych form, po organiczne kształty i kolorowe naczynia. Główne założenia to prostota i zbliżenie do natury.

Więcej: hello@hadaki.co; www.hadaki.co

TPieńczak – Illustrator & Designer

Od dzieciństwa fascynowały go klocki i układanie elementów. Dziś analogicznie do dziecięcej pasji układa ilustrowane elementy w całość. Fascynuje go czystość i harmonia. Prace, które tworzy składają się z prostych i równych kresek, uzupełnionych o jednolite barwy. Powstałe grafiki są częścią projektu odzieżowo – ilustracyjnego GRUO.

Więcej: www.facebook.com/tomaszpienczak, www.facebook.com/gruo.eu, www.gruo.eu;

www.instagram.com/gruo_vibes

Eskaer

Swoją twórczość zaczął już na studiach. Ukończył wzornictwo,


a podczas nauki doskonalił techniki malarskie oraz zasady perspektywy. Wiedza, którą udało mu się zdobyć na uczelni, pozwoliła mu na rozwinięcie formy graffiti do tworzenia ilustracji, którą zajmuje się na co dzień. Jego aktywność w formie streetartu zapoczątkowały stickery, które można było zobaczyć na ulicach Koszalina i Poznania. Teraz zdobią już miasta nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Poza projektowaniem wlepek, w trakcie studiów zaczął tworzyć także obrazy na płótnach. Następnie pojawiły się murale oraz zamiłowanie do akwareli, która w połączeniu z cienkopisem znalazła swoje miejsce w jego pracach. Po ukończeniu studiów skupił się przede wszystkim na twórczości streetartowej, co doprowadziło do wytworzenia stylu, który objawia się w charakterystycznej kolorystyce pełnej turkusów, fioletów i cyjanów. Kolejną jego specyficzną cechą jest tematyka tworów, ilustrowana za pomocą surrealistycznych obrazów urządzeń elektronicznych. Od momentu ukończenia uczelni, brał udział w wielu wystawach zbiorowych, aż w końcu doczekał się solowej wystawy, która nosiła tytuł „Future beyond us”. Odbyła się ona w poznańskim schronie 17 lutego 2017 roku. Na dzień dzisiejszy streetart jest nieodzownym elementem jego życia i objawia się prawie każdego dnia w przeróżnej formie.

Więcej: https://www.facebook.com/eskaerone, https://www.instagram.com/eskaer,

eskaerone@gmail.com

Michał Kuls

Rysownik, malarz, grafik i animator 2D.


W swoich obrazach porusza temat egzystencjalizmu, który zostaje wyrażony poprzez połączenie hiperrealizmu z ekspresjonizmem. W malarstwie posługuje się symbolizmem.

Więcej: https://www.facebook.com/relakstime, pankulsmichal@gmail.com

DAONE

 Niektórzy artyści pragną, aby ich jedynym przedstawieniem było wyłącznie to, co tworzą. Należy do nich Daone.

Agnieszka Kruszczyńska

Malarka, która czerpie swoje inspiracje dosłownie z kosmosu. Uwielbia jego nieskończone łączenia kolorów, które kryją się w milionach galaktyk. Uważa, że tak wielkie piękno można opisać tylko sztuką. Do malowania używa głównie farb akrylowych. Prace wykańcza werniksem i zamyka je w ramie.

Więcej: www.facebook.com/Agamaluje/, www.agamaluje.tumblr.com

Wystawa będzie otwarta od 2 do 31 sierpnia 2017 r., w godzinach otwarcia galerii.

Pasaż 0, Drewniana Podłoga

Wstęp wolny

 
(Visited 174 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz