Wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy! Poszkodowany motocyklista trafił do szpitala

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę auta i spowodował wypadek drogowy. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznała 20-letnia motocyklistka. Podczas kontroli okazało się, że kierowca opla nie posiada prawa jazdy.
Do zdarzenia doszło 27 maja po godzinie 18:00 na ul. Stawiszyńskiej w Kaliszu. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący osobowym oplem mężczyzna, wykonując manewr zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, motocyklistce jadącej z przeciwnego kierunku. 20-latka z obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości 47-letniego kierowcy opla, wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy!

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Magą być sprawcami kolizji i wypadków drogowych, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę. Informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

kalisz.policja.gov.pl

(Visited 1 562 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz