Wypadek w zakładzie produkcyjnym!

W dniu 12.05.2023 r. o godzinie 9:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w pracy w jednym z zakładów produkcyjnych w miejscowości Kokanin.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr  1 oraz zastęp z OSP Pólko i OSP Skarszew.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia uzyskano informację, że podczas prac konserwatorskich przy liofilizatorze doszło do rozerwania śrub zabezpieczających drzwi tego urządzenia w wyniku czego zarówno drzwi jak i powstałe ciśnienie uderzyło dwóch pracowników.

Na miejscu zdarzenia były już dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zaopatrywały poszkodowanych.

Działania zastępów PSP polegały natomiast na zabezpieczeniu lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na polu w pobliżu zakładu. Jednocześnie wspierano działania ratowników medycznych.

Po zaopatrzeniu jeden z poszkodowanych został przewieziony ambulansem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu. Natomiast drugi został dowieziony ambulansem do śmigłowca  i nim również przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła Policja.

Opracował: st. kpt. Paweł Piwoński

Zdjęcie: dh Sławomir Piorun

(Visited 17 218 times, 1 visits today)

Leave a Reply