Wypadek w Szamotułach, kierujący przewieziony do szpitala
W piątek, 26 czerwca 2026 roku o godz. 18.56 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej na skrzyżowaniu ul. Obornickiej i Spółdzielczej w miejscowości Szamotuły.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz do działań skierowano również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia służby stwierdziły, że motocykl leży na drodze. Kierujący znajdował się w pobliżu z urazem nogi i ręki.
Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp został przedysponowany do zdarzenia w miejscowości Pamiątkowo.
W akcji ratowniczej uczestniczyły 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia ustala Policja.
Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, Zespół Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa, JRG Szamotuły


