WYPADEK NA TERENIE ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO

W dniu 30.03.2021 roku o godzinie 20:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o wkręceniu ręki operatora przez maszynę do tektury na terenie zakładu produkcyjnego w miejscowości Marcinki.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylej Góry. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano osobę poszkodowaną z uwięzioną dłonią w maszynie. W chwili dotarcia jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu nie było Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych podjęto próbę uwolnienia dłoni. Jednocześnie prowadzono również działania w kierunku rozkręcenia elementów maszyny. W trakcie prowadzonych działań cały czas realizowano wsparcie psychiczne dla osoby poszkodowanej. Ze względu na konstrukcje urządzenia pierwszy sposób nie przyniósł pozytywnego rezultatu, dopiero demontaż elementów osprzętu urządzenia pozwolił uwolnić zaciśniętą dłoń. Po uwolnieniu, poszkodowanemu założono opatrunek osłaniający oraz przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Na tym działania zakończono.

Opracowanie: mł.ogn. Tomasz SZMAJ
Zdjęcie: Archiwum OSP Kobyla Góra

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz