Wypadek na DK25! Zdarzenie trzech pojazdów, ciężarowego Mana z przyczepą, ciągnika rolniczego z opryskiwaczem oraz osobowego BMW.

W dniu 18.06.2024 r. o godz. 9:49 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Witoldów na drodze krajowej nr. 25.
Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zdarzenia trzech pojazdów, ciężarowego Mana z przyczepą, ciągnika rolniczego z opryskiwaczem oraz osobowego BMW.


W wyniku zdarzenia obrażeń doznali kierujący ciągnikiem rolniczym i kierująca samochodem osobowym kobieta. Kierujący samochodem ciężarowym nie wymagał pomocy medycznej. Samochód ciężarowy znajdował się częściowo w rowie, ciągnik rolniczy z przewróconym opryskiwaczem stał w pobliskim polu kukurydzy, a BMW znajdowało się również w rowie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie terenu akcji pojazdami gaśniczymi oraz pachołkami drogowymi. Równocześnie udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych a następnie zabrani do szpitala celem dalszej diagnostyki. Po wykonaniu czynności przez policję, rozbite pojazdy zostały usunięte z drogi przez pomoc drogową a z jezdni uprzątnięto pozostałości po zdarzeniu, droga została odblokowana.

W działaniach brał udział jeden zastępy z JRG 1 Kalisz oraz dwa zastępy z ochotniczej straży pożarnej.

Opracowanie i foto: st. asp. Michał Janiszewski.

 

 

(Visited 223 times, 1 visits today)

Leave a Reply