Wypadek konwoju z aresztowanymi więźniami [ZDJĘCIA, FILM]

Ćwiczenia służb mundurowych, ratowniczych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego to stały element wyszkolenia mundurowych oraz kadry dowódczej. Służby ćwiczą wiele wariantów zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze służb mundurowych przeprowadzili dzisiaj, 13 grudnia działania w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób osadzonych.
To nie pierwsze ćwiczenia ostrowskiej Policji wspólnie z Aresztem Śledczym i pozostałymi służbami na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.


Dzisiejsze ćwiczenia były sprawdzającymi gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób osadzonych.

Policja, Straż Więzienna, Straż Pożarna, Zespół Zakładu Opieki Zdrowotnej, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim podjęli działania w związku z wypadkiem drogowym pojazdu, którym przemieszczali się funkcjonariusze Służby Więziennej, wykonując konwój osób osadzonych. W wyniku wypadku pojazd ten był niezdolny do dalszej jazdy, dodatkowo rannym został funkcjonariusz Służby Więziennej i osoba konwojowana.

Funkcjonariusze muszą być przygotowani na każdą ewentualność, tak, by podczas zdarzenia działania przebiegły sprawnie, przy możliwie jak najmniejszych stratach, zarówno wśród ludzi, jak i mieniu. Policjanci regularnie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w różnych szkoleniach.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 1 430 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz