WYPADEK DROGOWY! Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu

01 grudnia 2022 r. o godzinie 19:04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dąbie ul. Kolska. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz jednostkę OSP Dąbie.


W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz KP PSP w Kole asp. Konrad Siwiński, który zatrzymał się i udzielał Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która przekazana została przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. 

Działania ratownicze prowadziło 16 strażaków przez 1h i 13 min. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja.

Opracowanie: mł. asp. Karol Łukaski

Zdjęcie: ARCHIWUM KP PSP KOŁO

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole

(Visited 1 942 times, 1 visits today)

Leave a Reply