Wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów, jedna osoba poszkodowana

W poniedziałek, 14 lutego o godz. 9.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Gałowo.


Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się na środku drogi, drugi w przydrożnym rowie, natomiast trzeci pojazd na wjeździe do pobliskiej posesji.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję pojazdy osobowe zostały przemieszczone na pobocze oraz dokonano sorpcji plamy oleju.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk/kppsp-szamotuly/

(Visited 54 times, 1 visits today)

Leave a Reply