Wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i motocykla

22 listopada 2021r. o godzinie 14:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla w Kole na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Bliznej.


Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował zastęp GBA z OSP Koło nad Wartą oraz zastępy GBA i GBA-Rt z JRG Koło.  Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej dokonano rozpoznania w wyniku którego ustalono, że w zdarzeniu udział brały dwa pojazdy zgodnie ze głoszeniem. Kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia doznał urazu głowy. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym nie potrzebują pierwszej pomocy.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierującemu motocyklem. Odłączono dopływ prądu od akumulatorów w pojazdach. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną. ZRM po przebadaniu poszkodowanego przetransportował go do szpitala.

Działania straży pożarnej trwały 51 minut, w akcji uczestniczyło 13 strażaków strażaków.

Tekst: asp. Danielewicz Gracjan

Zdjęcie: ARCHIWUM KP PSP KOŁO/kppsp-kolo/

(Visited 490 times, 1 visits today)

Leave a Reply