Wolontariusze z Poznania gotują i rozdają gorącą zupę w ostrzeliwanym Charkowie! Takiej akcji jeszcze tu nie było … [ZDJĘCIA, FILM]

To już kolejny wyjazd społeczników, wolontariuszy z Wielkopolski, z Poznania na tereny objęte działaniami wojennymi na Ukrainie. Jak już informowaliśmy od pierwszych dni inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę regularnie organizowane są przez poznańskich społeczników i wolontariuszy transporty z pomocą humanitarną.


Koordynatorem tych transportów jest poznaniak Marcin Staniewski. Pomoc medyczna, żywność, karma dla zwierząt to tylko część tego, co już udało się dostarczyć by pomóc potrzebującym. Zima to trudny czas, dlatego też ostatnie transporty to przede wszystkim ciepła odzież, koce, śpiwory. Część Ukrainy pozbawiona jest prądu, dlatego też potrzebne są tu generatory prądu, świece, latarki, powerbanki to wszystko staramy się dostarczyć tu potrzebującym.


To bardzo trudny wyjazd zima nie odpuszcza, brak prądu, ogrzewania, dlatego postanowiliśmy zorganizować podobną akcję jak w naszym Poznaniu – zupa dla pokoju!


Dziś udało nam się przygotować i rozdać gorącą zupę tu w jednym z najbardziej zniszczonych i ostrzeliwanych miast na Ukrainie w Charkowie partnerskim mieście Poznania – Poznań – Charków wspólna sprawa – relacjonuje Marcin Staniewski.


Wielkopolscy wolontariusze #dlaUkrainy nie zatrzymują się w Charkowie na długo gdyż na trasie tego wyjazdu jest jeszcze kilka innych miejscowości gdzie trwają działania wojenne…

(Visited 335 times, 1 visits today)

Leave a Reply