Wojewoda wielkopolski rozmawiał z samorządami o czwartkowych wichurach

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann rozmawiał z wielkopolskimi samorządami na temat czwartkowych wichur. Najczęstszym problemem w województwie są zerwane linie energetyczne.


Wojewoda przedstawił także możliwości ubiegania się o ewentualną pomoc finansową.

Niemal wszystkie wielkopolskie powiaty wzięły udział w specjalnie zwołanej wideokonferencji z wojewodą. Zbigniew Hoffmann zapoznał się z informacjami zaprezentowanymi przez samorządowców. Wśród najczęstszych problemów są m.in. zerwane linie energetyczne i powalone drzewa. Obecnie trwa przywracanie energii elektrycznej. – Przedstawiciele samorządów zaprezentowali szczegółowy obraz sytuacji w wielkopolskich powiatach. Wnioski są bardzo budujące i myślę, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin powinniśmy wrócić do stanu sprzed wichury, szczególnie w kwestii dostarczania energii elektrycznej – mówi Zbigniew Hoffmann. Podczas spotkania z samorządowcami wojewoda zapowiedział także możliwość ubiegania się o pomoc finansową na dotychczasowych zasadach w przypadku strat w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

W związku z ujemnymi temperaturami i niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi wojewoda Zbigniew Hoffmann zwraca także uwagę na sytuację osób bezdomnych, samotnych i starszych. Zgłoszenia przyjmuje Straż Miejska pod ogólnopolskim numerem tel. 986, Policja pod numerem tel. 997. Całodobowo działa też alarmowy numer 112. – Szybko przekazana informacja to czasami ratunek dla ludzkiego życia. Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób – apeluje wojewoda. Aktualnie w województwie wielkopolskim wsparcia osobom bezdomnym udzielają 42 placówki: schroniska, noclegownie i ogrzewalnie, które dysponują 112 wolnymi miejscami.


(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz