Wojewoda apeluje o wywieszanie flag 2 maja – Jak czcić barwy narodowe [FILM]

Wojewoda apeluje o wywieszanie flag 2 maja

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W związku z tym wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwraca się do Wielkopolan z apelem o „szczególne eksponowanie symboli narodowych”.

Szanowni Wielkopolanie!

Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto, które kieruje naszą uwagę na symbole narodowe. Są one nośnikiem wartości, które budują więź z Ojczyzną i jednoczą Polaków na całym świecie. 

Zachęcam Państwa, aby w dniu 2 maja wywiesić flagę narodową. Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszych biało-czerwonych barw, że jesteśmy dumni 
z bycia częścią wspólnoty, jaką jest Polska.

Zbigniew Hoffmann
Wojewoda Wielkopolski

 Jak czcić barwy narodowe

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych.

W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  pod hasłem „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” zrealizowany został 30 sekundowy spot filmowy z udziałem dzieci. Ten krótki film zachęca do traktowania barw narodowych z szacunkiem oraz do wejścia na stronę www.mswia.gov.pl(odnośnik zewnętrzny), gdzie każdy sam może przeczytać i wydrukować  poradnik pt. „Biało-Czerwona”.

 

 

(Visited 166 times, 1 visits today)

Leave a Reply