Wlał w kanistry olej opałowy i uciekł

Ostrzeszowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kradzieży oleju opałowego na szkodę jednej ze stacji benzynowych w Grabowie nad Prosną.


Sprawca podjechał na stację, wlał olej do dwóch kanistrów i nie płacąc za niego zaczął uciekać. Skradziony towar został wyceniony na kwotę 312 zł.

Dyżurny ostrzeszowskiej Policji o zdarzeniu otrzymał zgłoszenie po godzinie 16:00 (02.01.2019r.) Pracownik stacji poinformował, że kierujący samochodem osobowym marki peugeot podjechał na stację benzynową, następnie zatankował olej opałowy do dwóch kanistrów i nie płacąc za niego odjechał. Sprawcę zaczął ścigać zgłaszający, który następnie przekazał, że mężczyzna porzucił pojazd na terenie powiatu ostrowskiego.

Pozostawiony pojazd został zabezpieczony przez ostrowskich policjantów, których poinformowano o zdarzeniu. Jednocześnie w peugeocie ujawnione zostały dwa pełne kanistry. Sprawca sam powrócił na miejsce porzuconego samochodu, okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Mężczyzna przyznał się do kradzieży oleju, teraz przeciwko niemu  zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.
(Visited 303 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz