Wjechał w płot – nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. W domu miał przeszło 100 gramów narkotyków

11 maja w miejscowości Zmyślona Parzynowska nietrzeźwy kierujący uderzył w bramę posesji. Mężczyzna był nadto pod wpływem narkotyków. W domu miał przeszło 100 gramów substancji narkotycznych. Usłyszał zarzuty, za które grozi do 10 lat więzienia.


11 maja, około godziny 21:00 do dyżurnego KPP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego. Na miejscu patrol policji potwierdził, że 24-latek z gminy Dziadowa Kłoda był nietrzeźwy – badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,72 mg/l. Mężczyzna wjechał w bramę posesji w miejscowości Zmyślona Parzynowska. Co ciekawe – mężczyzna sam przyszedł do właściciela, by się przyznać.

Policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek z substancją psychoaktywną – amfetaminą. Funkcjonariusze zdecydowali, że należy użyć narkotestera. Słusznie, bo wynik badania wskazał obecność amfetaminy i marihuany.  Mężczyzna został zatrzymany, zatrzymano mu również prawo jazdy. Pobrano mu krew do dokładnych badań laboratoryjnych. 24-latek usłyszał już zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego. To jednak nie koniec tej historii.

Podczas wykonywania czynności z mężczyzną funkcjonariusz wydziału kryminalnego postanowił szczegółowo porozmawiać z zatrzymanym. Udało mu się ustalić, że 24-latek ma więcej narkotyków w domu. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli ponad 100 gramów narkotyków – 99,79 gramów amfetaminy oraz 0,92 grama konopi indyjskich.

Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 452 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz