Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

14 listopada br. w Teatrze Polskim w Poznaniu odbyły się wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego, których organizatorami były Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.


Zainteresowanie, zrozumienie i serdeczność Pracowników Socjalnych wobec ludzi oczekujących wsparcia zasługuje na największe uznanie. Na uznanie zasługuje również ich aktywna postawa, ustawiczne kształcenie się i doskonalenie umiejętności zawodowych, a także ścisła współpraca dająca efekt w postaci lokalnych i regionalnych rozwiązań w zakresie polityki społecznej.

– Służyć ludziom znaczy przede wszystkim widzieć, słyszeć, współodczuwać. W wasz zawód wpisują się różnorodne działania, których jednak najważniejszą istotą jest udzielanie wsparcia ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Pracownik socjalny to ktoś więcej niż zwykły zawód. Wasza praca – to misja, która w każdym najmniejszym działaniu wymaga refleksji, poszanowania, odniesienia się do wartości i różnorodności drugiego człowieka. Dzisiejsze spotkanie jest ukłonem w Waszą stronę. W ten sposób chcemy podziękować za służenie wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem tym, którzy potrzebują pomocy – zwróciła się do zaproszonych gości Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, gospodarz uroczystości.

W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach współpracy z Wielkopolskim Urzędem Pracy przyjął program regionalny „Razem Skuteczniej”, którego celem jest wypracowanie wspólnych ścieżek działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
Do programu przystąpiły ośrodki z powiatów:
• czarnkowsko-trzcianeckiego (gminy: Wieleń, Trzcianka, Krzyż Wlkp., Drawsko, Połajewo),
• konińskiego (gminy: Sompolno, Golina, Rychwał, Wierzbinek, Kramsk),
• słupeckiego (gminy: Zagórów, Lądek, Powidz, Słupca, Ostrowite),
• wągrowieckiego (gminy: Wągrowiec, Gołańcz, Wapno, Mieścisko, Damasławek).

/www.umww.pl/(Visited 163 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz