Wielkopolski Piknik Turystyczny: Miasteczko rowerowe Piotra Bielaka oraz wiele innych atrakcji [ZDJĘCIA, FILM]

W sobotę, 25 lipca 2020 r. na Plac Wolności w Poznaniu odbył się WIELKOPOLSKI PIKNIK TURYSTYCZNY zorganizowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną! Od godziny 10:00 do 17:00 wszyscy zainteresowani aktywnym spędzeniem lata w Wielkopolsce, poznaniem najciekawszych miejsc naszego regionu oraz zaplanowaniem wycieczki – rowerowej, kajakowej czy pieszej w niedalekiej odległości od Poznania mogli zapoznać się z bogatą ofertą WOT.

Miasteczko rowerowe

W centrum wydarzenia znalazło się miasteczko rowerowe przygotowane przez Piotra Bielaka, który od 13 lat uprawia akrobatykę rowerową, a swoje niesamowite umiejętności pokazał między innymi w programie Mam Talent. Przez cały dzień można było podziwiać pokazy akrobatyczne. Miasteczko rowerowe było otwarte dla wszystkich chętnych, a przede wszystkim dla dzieci. To miejsce w którym dzieci i młodzież mogły zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami dała możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Atrakcje

Przez cały czas trwania Wielkopolskiego Pikniku Turystycznego  można było zaplanować weekend, lub dłuższy urlop w Wielkopolsce. Zaprezentowano najciekawsze miejsca do odwiedzenia, podpowiadano jakie szlaki wybrać i można było zaopatrzyć się w zestaw folderów, map i ulotek, które w tym planowaniu pomogą.

Na Placu Wolności Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej towarzyszyli partnerzy akcji. Razem z WOT byli:

  • Wągrowiec – który częstował wszystkich gości rewelacyjną Kawą Cystersko – Pałucką, inspirowaną dawną kuchnią cystersów z Wągrowca
  • Rakoniewice – miasto strażaków, z którym można było poznać wyjątkowe Muzeum Pożarnictwo
  • LGD Gościnna Wielkopolska (okolice Gostynia, Kościana i Pępowa)
  • Złotów – który zapoznał z tradycyjnym haftem krajeńskim i atrakcjami jednego z najbardziej zielonych miejsc w Wielkopolsce.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

(Visited 173 times, 1 visits today)

Leave a Reply