Wielkopolska gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych 2018!

Podczas konferencji prasowej 9 listopada br. Marszałek Marek Woźniak ogłosił, że Województwo Wielkopolskie będzie organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w 2018 roku.


„Składaliśmy do Ministerstwa Sportu i Turystyki dwa wnioski. Jeden na organizację Olimpiady Letniej i jeden na organizację Olimpiady Halowej. Powierzono nam Olimpiadę Halową i taką zorganizujemy w dniach 27 kwietnia – 11 czerwca 2018 roku. Cieszymy się, że zostaniemy gospodarzem tego wydarzenia. Liczymy zarówno na sukcesy organizacyjne, jak i sportowe. Młodzi sportowcy reprezentujący nasze województwo należą do ścisłej czołówki i wierzymy, że swoje umiejętności potwierdzą w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych”, powiedział Marszałek.

Podkreślił także zaangażowanie partnerów tego wydarzenia, mówiąc: „Organizacja tak dużego wydarzenia, w którym weźmie udział ponad 3 500 uczestników, to duże wyzwanie dla nas. Na szczęście mamy doświadczenie, bo Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży będziemy organizować po raz piąty. Mamy też bardzo duże wsparcie naszych partnerów, czyli samorządów powiatów, miast i gmin, w których odbędą się zawody. Łącznie to 13 samorządów, w tym 12 z terenu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Zabrze. Chcielibyśmy im już teraz podziękować za zaangażowanie i chęć organizacji zawodów na swoim terenie.” Olimpiada rozgrywana będzie na 15 obiektach sportowych w 12 lokalizacjach.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to zawody organizowane od 1995 roku w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo (System Sportu Młodzieżowego) nadzorowane przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami OOM są komitety organizacyjne powołane przez Marszałków Województw. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dotyczy kategorii juniora młodszego i odbywa się w trzech odsłonach: w sportach halowych, letnich oraz zimowych. W oparciu o analizę i ocenę nadesłanych ofert Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o powierzeniu organizacji zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2018 trzem województwom: Wielkopolskiemu – w sportach halowych, Śląskiemu – w sportach letnich,
oraz Podkarpackiemu – w sportach zimowych.

Szczegółowe informację znajdą Państwo w załączonej broszurze.

Broszura OOM
This slideshow requires JavaScript.
(Visited 310 times, 1 visits today)

Leave a Reply