WIECZORNY WYPADEK!

Późnym wieczorem 14 marca br. kilkanaście minut po godzinie 22:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Gorzyce Wielkie.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z busem na prostym odcinku drogi powiatowej. W momencie przybycia pięć osób uczestniczących w zdarzeniu znajdowało się poza pojazdami, a jeden poszkodowany, nieprzytomny kierowca samochodu osobowego znajdował się we wraku.

Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, ze względu na mocno zniekształcone elementy karoserii samochodu osobowego, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Dalsze działania zastępów skupiły się na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu przybyłym Zespołom Ratownictwa Medycznego.
W działaniach trwających blisko trzy i pół godziny udział brało 19 strażaków-ratowników.

Tekst: kpt. CHMIELECKI Tomasz
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wielkopolski

(Visited 457 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz