Wideokonferencja w sprawie sytuacji w powiecie kępińskim

O sytuacji na terenie powiatu kępińskiego, gdzie odnotowano zwiększoną liczbę osób zakażonych koronawirusem, rozmawiał dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas specjalnej wideokonferencji ze służbami sanitarnymi, władzami samorządowymi miasta i powiatu kępińskiego oraz dyrekcją SP ZOZ.


Zgodnie z raportem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w powiecie kępińskim od momentu wybuchu pandemii odnotowano 168 przypadków zakażeń, 10 ozdrowieńców i 1 zgon mieszańca powiatu. Aktualnie 78 osób – mieszkańców powiatu –  jest zakażonych i poddanych leczeniu w warunkach izolacji domowej. Zdecydowana większość chorych przechodzi chorobę bezobjawowo bądź z łagodnymi objawami.

– Sytuacja, choć trudna, wydaje się być opanowana. Podejmujemy działania, aby była najmniej dotkliwa – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Z tej racji już w najbliższą sobotę w Kępnie powstanie centrum pobrań prób COVID-19 test and go. Kępińskie drive-thru ma działać przez najbliższy weekend (23-24 maja) przed ośrodkiem sportu i rekreacji przy ul. Sportowej.

Zapisy już dziś przyjmuje od osób z objawami lub podejrzeniem COVID-19 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu pod numerem telefonu: 61 65 68 075.

poznan.uw.gov.pl

(Visited 14 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz