Weekendowe wypadki

W miniony weekend wrzesińscy strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do zdarzeń na drogach. Mając na uwadze trudne warunki atmosferyczne apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 2 grudnia w miejscowości Grzybowo na Drodze Powiatowej 2162.


Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu w słup energetyczny. Trzy osoby podróżujące pojazdem znajdowały się poza pojazdem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w aucie oraz sprawdzeniu terenu za pomocą detektora napięcia. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne. Jedna osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

Drugie zdarzenie miało miejsce 3 grudnia na ulicy Objazdowej we Wrześni. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu w barierki. Jedna osoba podróżująca pojazdem nie wymagała udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w aucie i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. 

Trzecie zdarzenie miało miejsce 3 grudnia na ulicy Jana Pawła II we Wrześni. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy znajdujacy się na chodniku i zawieszony na przydrożnych słupkach. Jedna osoba podróżująca pojazdem nie wymagała udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w aucie i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. 

Zdjęcia: JRG Września

Opracował: mł. kpt. Jakub Nawrocki

 

 

(Visited 175 times, 1 visits today)

Leave a Reply