Weekend z książką 7-8 marca w Starym Browarze do Poznania przyjadą popularni pisarze i pisarki

W ramach wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Plebiscytu Książka Roku 2019 w Starym Browarze 7 i 8 marca odbędzie się „Weekend z Książką”. W sobotę czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach autorskich m.in. z brytyjską pisarką B.A. Paris, a także z Ałbeną Grabowską, Magdaleną Witkiewicz oraz Łukaszem Orbitowskim. W niedzielę odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę”, podczas której dzięki idei bookcrossingu książki dostaną drugie życie.


Głosowanie w Plebiscycie Książka Roku 2019 zakończyło się rekordowym wynikiem 254 412 oddanych głosów. Ponad ćwierć miliona głosów czytelników to dowód na to, że w Polsce istnieje duża i aktywna społeczność interesująca się książkami. Laureaci zostaną ogłoszeni na specjalnej gali finałowej, która odbędzie się wieczorem 6 marca 2020 r. Wtedy okaże się, które książki otrzymały tytuł Książki Roku 2019.

Plebiscyt Książka Roku 2019 jest organizowany przez serwis lubimyczytać.pl wraz z Allegro, a partnerem strategicznym został Stary Browar. To właśnie w tym nowoczesnym centrum handlowym odbędzie się „Weekend z Książką”, na który organizatorzy zapraszają wszystkich czytelników. W sobotę będą oni mogli spotkać się z popularnymi pisarkami i pisarzami, nominowanymi w plebiscycie. Twórcy przyjadą do Poznania na spotkania autorskie, podczas których porozmawiają z czytelnikami o swojej twórczości i będą rozdawać autografy. W niedzielę odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę” – cykliczna impreza, podczas której będzie można nadać przeczytanym książkom drugie życie. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Starym Browarze w Poznaniu.

7 marca – spotkania autorskie

W sobotę, 7 marca, pisarze będą rozmawiać z czytelnikami o swoich książkach. Na zaproszenie organizatorów do Poznania przyjadą autorzy poczytnych i głośnych książek – twórcy powieści z gatunku literatura piękna, literatura obyczajowa i romans, a także kryminałów.

Program spotkań autorskich 7 marca:

– g. 12:00–13:15 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem książki „Kult”, nominowanej w kategorii literatura piękna.

– g. 14:00–15:30 Spotkanie z pięcioma autorkami nominowanymi w kategorii literatura obyczajowa i romans: Ałbeną Grabowską („Matki i córki”), Elżbietą Rodzeń („Chłopak, którego nie było”), Nataszą Sochą („(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie”), Adrianną Trzepiotą („Zimowa Jutrzenka”) i Magdaleną Witkiewicz („Jeszcze się kiedyś spotkamy”).

– g. 16:00–17:30 Spotkanie z B.A. Paris, autorką książki „Pozwól mi wrócić”, nominowanej w kategorii kryminał / sensacja / thriller. Autorka promować będzie swoją najnowszą powieść „Dylemat”.

8 marca – wielka wymiana książek „Z półki na półkę”

Dzień po spotkaniach autorskich, w niedzielę 8 marca, odbędzie się wielka wymiana książek „Z półki na półkę”. To wydarzenie organizowane przy okazji największych imprez książkowych, które zawsze przyciąga wielu czytelników – podczas zeszłorocznej edycji w Poznaniu wzięło w nim udział ponad 1500 osób. Wymiana jest unikalną okazją do bezkosztowego zdobycia nowych książek. Czytelnicy mogą wymienić się publikacjami już przez siebie przeczytanymi oraz zdobyć wydawnicze nowości, gdyż premierowe tytuły na wymianę przekazało wiele współpracujących z lubimyczytać.pl wydawnictw. Wymiana rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Szachownicy w Starym Browarze.

starybrowar

(Visited 43 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz