Weekend w Poznaniu

Ostatni weekend lipca upłynie pod znakiem wielu koncertów muzycznych. To jednak nie wszystko – na poznaniaków czekają też warsztaty perkusyjne, biesiady taneczne i akcje charytatywne. 

PIĄTEK

#NaFalach: koncert Darii Zawiałow

Kontynuacja Maltańskiej Sceny Muzycznej w postaci cyklu koncertów #NaFalach również w ten weekend sprowadzi do Poznania wyjątkowych artystów.


  Daria Zawiałow zabierze wszystkich w podróż muzyczną wraz z utworami ze swojej najnowszej płyty. Piątkowy wieczór warto spędzić nad Jeziorem Maltańskim i potańczyć w rytm muzyki z pogranicza indie popu i rocka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2359505694095351/

Godz. 20, ul. Wiankowa 3 nad Jeziorem Maltańskim. 

Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

#NaWolnym: koncert Clock Machine z supportem Mitochondrium

W ramach cyklu #NaWolnym w piątkowy wieczór na placu Kolegiackim rozbrzmi muzyka zespołu Clock Machine. Supportem będzie poznański zespół Mitochondrium. Więcej informacji na temat koncertów można znaleźć tutaj: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 19.30 (Mitochondrium); godz. 20.30 (Clock Machine), Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania 

Cena: 5 zł

Kulturalny Stary Rynek: weekend pełen atrakcji

Estrada Poznańska w ramach kolejnego cyklu projektu „Kulturalny Stary Rynek” zaprasza na wakacyjne spotkania. Ostatni lipcowy weekend na Starym Rynku rozpocznie się koncertem zespołu Droga Do. W sobotę na poznaniaków czekać będzie Salon Sąsiedzki. Natomiast wczesnym niedzielnym porankiem odbędą się FOToSPACERY Staromiejskie. W programie zaplanowano także: spacer z przewodnikiem, koncert jazzowy oraz animacje lalkarskie. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/stare-miasto-pozna%C5%84-poland/kulturalny-stary-rynek-weekend-nr-5/1720423284931110/

Piątek – godz. 19, Scena na Quadro (koncert).

Sobota – godz. 11, Salon Sąsiedzki (Sobotnie Śniadania); godz. 17, Dziedziniec Szkoły Baletowej (muzyka latynoamerykańska); godz. 19, Scena na Quadro (interaktywne koncerty).

Niedziela – godz. 9.30, Scena na Quadro (FOToSPACERY Staromiejskie); godz. 12.15, zbiórka przed ratuszem (spacer z przewodnikiem); godz. 13.30, Odwach (Happy Jazz Band); godz. 14, Salon Sąsiedzki (animacje lalkarskie). 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

IP_Istnienia Poszczególne: wędrówka w poszukiwaniu jedności

Wielbiciele sceny dramatycznej w piątkowy wieczór będą mogli przeżyć metafizyczną podróż. Teatr U Przyjaciół zaprasza na wyjątkowe przedstawienie, które zostało zainspirowane innym spektaklem: „Maciej Korbowa i Bellatrix”. Wydarzenie jest przeznaczone tylko dla widzów dorosłych. 

Szczegółowe informacje na temat spektaklu znajdują się na stronie: https://www.uprzyjaciol.pl/teatr/index.php/repertuar/78-uprzyjaciol/134-ip-istnienia-poszczegolne

Godz. 20, Teatr U Przyjaciół (ul. Mielżyńskiego 27/29)

Cena: 20 zł

Lato na Targach: historyczna podróż z przewodnikiem

W najbliższy piątek będzie można zwiedzić targi z przewodnikiem oraz odpocząć na hamaku, zanurzając się w lekturze dostępnych książek. Na poznaniaków czeka też kontynuacja cyklu spotkań „Fenomen PeWuKi” w ramach „Lata na Targach” na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a dla dzieci przygotowano gry i zabawy, prowadzone pod okiem animatora i opiekunów plaży. 

Szczegółowy program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Zamkowe Biuro Podróży: Letnie warsztaty perkusyjne 

Centrum Kultury ZAMEK zaprasza na letnie warsztaty perkusyjne z Maciejem „Ślimakiem” Starostą – perkusistą związanym z zespołem metalowym Acid Drinkers. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w niepowtarzalnym spotkaniu z muzyką na żywo, w trakcie którego sami będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Pierwsza tura warsztatów rozpocznie się 24 lipca i potrwa do 30 lipca. 

Informacje o warsztatach dostępne są tutaj: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4896-zamkowe-biuro-podrozy-warsztaty-perkusyjne-z-macie/

Godz. 16-20, Scena Nowa Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 5 zł

Lato na Madalinie – wyzwanie: wrzuć do czapki!

Najbliższy weekend na Madalinie upłynie pod znakiem akcji charytatywnych. Tym razem „Lato na Madalinie” zachęca do wsparcia wildeckiego ośrodka SILOE, który wymaga pilnego remontu. Od poniedziałku do piątku będzie trwała wielka zbiórka rzeczy na aukcje dla ośrodka. W weekendowym programie przewidziane są m.in. animacje sportowe dla dzieci, zajęcia z samoobrony, zabawy sensoryczne, lekcje języka angielskiego, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji.

Szczegółowy plan weekendu „Lata na Madalinie” dostępny jest na stronie: http://www.poznan.pl/mim/rewitalizacja/news,1194/lato-na-madalinie-wyzwanie-wrzuc-do-czapki,135630.html

Godz. 10.30-17.30 (piątek); godz. 11.30-17.30 (sobota); godz. 11.30-17.30 (niedziela), 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

Zamkowe Lato Filmowe: Gentleman z Rewolwerem

Kino Pałacowe zaprasza na wakacyjne powtórki filmów, które były najchętniej oglądane w minionym sezonie. Amerykańska komedia kryminalna z Robertem Redfordem w roli głównej opowiada o „najbardziej czarującym złodzieju w historii”. 

Dokładne informacje na temat seansu można znaleźć na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4785-zamkowe-lato-filmowe-gentleman-z-rewolwerem/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 12 zł

SOBOTA

#NaWolnym: koncert Wczasy & Bloki

Sobota to dzień, który upłynie pod znakiem muzyki alternatywnej. Wydarzenie rozpocznie się koncertem poznańskiego duetu elektronicznego – Bloki, a następnie na scenie pojawi się duet Wczasy, którego debiutancki album został pozytywnie odebrany przez słuchaczy oraz krytyków muzycznych. 

Więcej informacji o wydarzeniach z cyklu #NaWolnym: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 19.30 (Bloki); godz. 20.30 (Wczasy), Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania 

Cena: 2 zł

#NaFalach: LuxFest w nowej odsłonie

Nadchodzący weekend to okazja do wysłuchania aż 5 koncertów w ramach cyklu #NaFalach. W sobotę można posłuchać grup Coma oraz Luxtorpeda, natomiast niedziela to liczne koncerty dla dzieci, odbywające się w Rodzinnej Strefie Sztuki LuxArt. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/300422727528388/

Godz. 18.30 (sobota); godz. 12 (niedziela), Jezioro Strzeszyńskie

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny

Lato na Targach: sportowe przygody z Akademią Reissa

Kolejny letni weekend to ponowne spotkanie z Akademią Reissa, która zadba o kondycję najmłodszych uczestników „Lata na Targach”. W programie przewidziane są także warsztaty rolkowe z RollRunners oraz gry i zabawy dla dzieci. To tylko niektóre atrakcje, które czekają w sobotę i niedzielę na mieszkańców Poznania na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Przygotowana została także strefa wypoczynku z hamakami, która pozwoli zrelaksować się po pracowitym tygodniu. 

Szczegółowe informacje dotyczące „Lata na Targach” znajdują się na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w zabawach jest bezpłatny

Provinz Posen na Kontenerach

W sobotni wieczór w samym sercu Poznania odbędzie się pierwszy koncert Provinz Posen w pełnym, ośmioosobowym składzie. Tego dnia będzie miała miejsce prapremiera albumu na żywo oraz koncert z oprawą video. Na wielbicieli tańców wielkopolskich w nowoczesnym, elektronicznym wydaniu, będzie czekał również limitowany nakład albumu. 

Informacje na temat koncertu znajdują się na stronie wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/882495538777771/

Godz. 21, KontenerART

Udział w koncercie jest bezpłatny

Honorowe Odprawy Wart Ułańskich przez Odwachem na Starym Rynku

Przygotowania do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pełne są wyjątkowych atrakcji, które zostały zaplanowane przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. W ten weekend przed Odwachem zostanie zaprezentowany 7. Pułk Strzelców Konnych – mieszkańcy Poznania będą też mogli poznać jego historię. Odprawy wart honorowych odbędą się o godz. 12, od razu po koziołkach.  

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie:

http://www.wmn.poznan.pl/odprawy-wart-ulanskich-w-lipcu-i-sierpniu/

Godz. 12, przed budynkiem Odwachu na Starym Rynku

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Scena Między Drzewami: Marta Podulka

W najbliższą sobotę odbędzie się występ Marty Podulki – uczestniczki IV edycji programu Mam Talent. Wokalistka, której utwory pojawiły się na najważniejszych listach przebojów, jest na stałe związana z Poznaniem. Fani piosenkarki będą mogli zrelaksować się przy jej klimatycznej muzyce na świeżym powietrzu, na leżakach lub w hamakach. 

Informacje na temat koncertu można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/739107486543829/

Godz. 20, Mamma Wilda (ul. Dolna Wilda 81)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

7. urodziny parkrun na Cytadeli

368. spotkanie parkrun przypada na dzień 7. urodzin tej biegowej inicjatywy. Wszyscy wielbiciele aktywnego trybu życia mogą wziąć udział w wydarzeniu, bez względu na dystans, jaki potrafią przebiec. Spotkania parkrun są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i dla osób początkujących. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/654266141755202/

Godz. 9, Park Cytadela 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy dokonać jednorazowej rejestracji.

NIEDZIELA 

Warkocz Magdaleny: 21. Festyn Farny

Festyn Farny Warkocz Magdaleny to staromiejska poznańska tradycja. Wydarzenie jest organizowane przez parafię farną. Cały dzień wypełniony będzie atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży czy dorosłych. W programie przewidziane są m.in. konkursy na najdłuższy warkocz oraz występy zespołów muzycznych. 

Informacje na temat festynu można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/wolny-dziedziniec/21-festyn-farny-warkocz-magdaleny/857961004560561/

Godz. 12.30, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania 

Udział w festynie jest bezpłatny

Kraina Olimpia: warsztaty recyklingowe

Wakacyjne warsztaty roślinne to niecodzienna okazja do zapoznania się z podstawowymi gatunkami roślin, które otaczają nas na co dzień. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do stworzenia własnych zabawek lub instrumentów, a dodatkowo – zapoznają się z tradycją ziołolecznictwa ludowego. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/842501802785322/

Godz. 11, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej (ul. Grunwaldzka 22)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Wildeckie Lato Kulturalne 2019 

W nadchodzącą niedzielę Rada Osiedla Wilda zaprasza na koncerty i biesiady taneczne. Wszyscy zainteresowani wydarzeniem będą mogli nauczyć się swingowych tańców, czy też posłuchać utworów Izabeli Szafrańskiej – finalistki VI edycji programu Must Be The Music i półfinalistki IX edycji The Voice of Poland 2018 oraz Sławomira Przybyła – gitarzysty i autora piosenek pochodzącego z Poznania.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/512856282787933/

Godz. 16, Plac Marii Skłodowskiej-Curie (skwer przy fontannie przy Rynku Wildeckim)

Kubański weekend w KontenerART

Nadchodzący weekend zabierze wszystkich chętnych w podróż po gorącej Kubie. W programie: warsztaty taneczne, zajęcia muzyczne, salsowe imprezy, projekcje filmów dokumentalnych poświęconych Kubie i wiele innych atrakcji prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Wszelkie informacje dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/events/367176080591624

Godz. 10, KontenerART

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

13. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym

Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach w pływaniu długodystansowym. W trakcie poznańskiej odsłony wydarzenia rozegrane zostaną dodatkowo Mistrzostwa Wielkopolski w tej konkurencji. Grand Prix w Poznaniu odbędzie się na dystansie o długości nie większej niż 3000 metrów. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://z-m-www.facebook.com/events/749475262121408/

Godz. 10.30, Jezioro Strzeszyńskie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Joga przy Fontannie

Każda niedziela wakacji to okazja do wspólnego spotkania miłośników jogi w parku Mickiewicza. Instruktorzy renomowanych poznańskich szkół jogi przeprowadzą zajęcia, w których mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Relaks i świetna zabawa gwarantowane!

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9, park im. Adama Mickiewicza

Udział w jodze jest bezpłatny

VL /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz