Weekend w Poznaniu

Najbliższy weekend w Poznaniu obfituje w wiele miejskich atrakcji. Oprócz nocnego zwiedzania Palmiarni Poznańskiej, koncertów muzycznych czy kina w plenerze, zaplanowane są także spektakle (zarówno dla dzieci, jak i dorosłych), sportowe aktywności i wiele innych. 

PIĄTEK 

#NaFalach: Natalia Przybysz

Piątkowy, wakacyjny wieczór upływający pod znakiem najgorętszych hitów? To możliwe dzięki drugiej edycji cyklu koncertów #NaFalach. Tym razem do stolicy Wielkopolski zawita piosenkarka Natalia Przybysz, która przez lata współtworzyła zespół Sistars. Koncerty stanowią kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej. 

Więcej informacji na temat koncertu na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/940899456301826/?active_tab=discussion

Godz. 20, Trybuny Ziemne Toru Regatowego Malta

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Czekoladowa Noc w Palmiarni

Wakacyjna odsłona Nocy w Palmiarni zostanie uświetniona przez poznańskie Muzeum Czekolady. Dla zwiedzających zostaną przygotowane atrakcje w postaci m.in. krótkiego wykładu na temat czekolady, quizy, a także malowanie twarzy w stylu indiańskim. 

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/339739820035221/

Godz. 20-02, Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18

Cena: 7 zł (bilet ulgowy) i 10 zł (bilet normalny)

Piaskowe dzieła sztuki nad Jeziorem Maltańskim

500 ton piasku i 8 rzeźb mierzących nawet do 3 metrów. Do 23 lipca można codziennie przyglądać się pracy artystek tworzących piaskowe dzieła sztuki w Ramach Poznań Sand Festival. Motywem przewodnim festiwalu jest ekologia, a dokładniej gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. 

Więcej informacji o festiwalu na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/866032373773493/

Tereny w sąsiedztwie Term Maltańskich (od strony jeziora)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

#NAWOLNYM: koncerty Helaine Vis i Mikromusic

Kolejna edycja cyklu #NAWOLNYM w swoim programie wakacyjnym przewiduje wiele koncertów muzycznych. W najbliższy piątek, będzie można posłuchać delikatnego głosu artystki Helaine Vis, uzupełnionego dźwiękami gitary. Na tym jednak nie koniec. Na Placu Kolegiackim zagości także jeden z najbardziej popularnych zespołów w Polsce w 2019 roku – Mikromusic.

Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 19.30, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Cena: 5 zł

Lato na Targach: Piątki z PeWuKą

Międzynarodowe Targi Poznańskie w ramach kolejnej edycji „Lata na Targach” przygotowały szereg atrakcji. W programie piątkowym przewidziane są m.in.: Gra Miejska – City Event Poznań, łącząca w sobie zabawę z edukacją; historyczne spacery z przewodnikiem, a także gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora i opiekunów plaży.

Szczegółowy program „Lata na Targach” można sprawdzić na stronie:

https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR3l1dEB-UXB4lw1aEh9CmBnhW-w1bsHx7Y6-HJvRzHR_TZS3rtalo2xzY8

Godz. 11-15 (Animacje dla dzieci); 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Kulturalny Stary Rynek: spotkanie z tangiem argentyńskim

Kolejny kulturalny weekend na Starym Rynku rozpocznie się od spektaklu muzycznego – Milonga pod gwiazdami. W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać muzyki, spróbować swoich sił w tangu i poznać nowych ludzi.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/472406310231171/

Godz. 18.30, Dziedziniec Szkoły Baletowej (ul. Gołębia 8)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Lato na Madalinie

Piątkowe popołudnie z „Latem na Madalinie” poświęcone będzie treningowi umysłu dla seniorów i warsztatom z samoobrony. Przygotowane atrakcje są skierowane do osób w każdym wieku. Projekt finansowany jest przez Miasto Poznań.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/352938642286932/

Godz. 11.30, Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

SOBOTA

Portret Doriana Wilde’a

O tym, czy piękno jest najwyższą wartością oraz jaką cenę trzeba zapłacić za jego posiadanie, można przekonać się dzięki spektaklowi „Portret Doriana Wilde’a”. Występ jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznania. Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

Informacje na temat spektaklu można znaleźć tutaj: https://www.uprzyjaciol.pl/teatr/index.php/repertuar/78-uprzyjaciol/159-portret-doriana

Godz. 20, Teatr U Przyjaciół (ul. Mielżyńskiego 27/29)

Cena: 20 zł

#NAWOLNYM: koncert Glasspop i Onur Alpoz

Sobota z #NAWOLNYM to dwa koncerty. Na scenie Dziedzińca Urzędu Miasta Poznania zagoszczą: poznański raper Onur Alpoz oraz Glasspop – zespół prezentujący eklektyzm muzyczny. Tego dnia, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji o #NAWOLNYM znaleźć można na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 19.30, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Cena: 2 zł

Lato na Targach: treningi piłkarskie oraz warsztaty rolkowe

Trening piłkarski pod okiem kadry Akademii Reissa, warsztaty rolkowe oraz gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora. Właśnie te atrakcje czekają w sobotę oraz niedzielę na mieszkańców Poznania na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Więcej informacji na temat akcji „Lato na Targach” można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP ( (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Kino nad Wartą: Plaża Rataje

W sobotni wieczór na wielbicieli kina czekają letnie seanse nad Wartą. Tym razem będzie można obejrzeć komedię „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Wakacyjny repertuar można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/431029914385007/

Godz. 21.30, Plaża Rataje

Udział w seansie jest bezpłatny

Zagadkowe wycieczki po Starym Rynku

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza rodziny z dziećmi na wycieczkę po okolicach Starego Rynku. W sobotni poranek uczestnicy spotkania poznają ciekawostki związane z zabytkami i historią Poznania. Wycieczka będzie pełna atrakcji, takich jak zadania i zagadki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.poznan.pl/mim/events/zagadkowy-stary-rynek-wycieczka-dla-rodzin-z-dziecmi,111447.html

Godz. 10, zbiórka przed Pręgierzem na Starym Rynku

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Kulturalny Stary Rynek: muzycznie i rodzinnie

Sobota na Starym Rynku to dzień pełen atrakcji. W programie cyklu wydarzeń „Kulturalny Stary Rynek” można znaleźć spektakle uliczne, warsztaty cyrkowe oraz koncerty muzyczne. Wydarzenia są dedykowane osobom w każdym wieku, także rodzinom z dziećmi, a ich zadaniem oprócz wartości rozrywkowej jest także edukacja.

Więcej informacji na temat wydarzeń z cyklu „Kulturalny Stary Rynek” można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/2189890861321453/

Godz. 11 (Salon Sąsiedzki, ul. Zamkowa 3) – Trzecie Śniadanie Sąsiedzkie na Salonie, godz. 11:30 koncert.

Godz. 12.30-14.30 (płyta starego Rynku przed Ratuszem) – spektakl uliczny „Hop ku przygodzie”, warsztaty cyrkowe, godz. 12.30 – spektakl „Odkrywcy”.

Godz. 17 (mała Aula Szkoły Baletowej) – spektakl „Dźwiękowozem przez Jedwabny Szlak”.

Godz. 19 (Scena na Quadro) – Tim McMillan & Rachel Snow.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

Biała Sobota

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich lub fizjoterapeutycznych, mogą wziąć udział w wydarzeniu „Biała Sobota”. W programie przewidziane są m.in. porady żywieniowe, pomiary ciśnienia, warsztaty edukacyjne i wiele innych atrakcji.

Godz. 13, Rodzinne Ogrody Działkowe (ul. Piątkowska 89/101)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Lato na Madalinie

W ramach cyklu wydarzeń „Lato na Madalinie” na poznaniaków czeka Dzień wiedzy na temat głuchoniewidomych. W programie znalazły się także m.in. lekcje j. angielskiego dla najmłodszych, mydełkowe warsztaty integracyjne czy zajęcia taneczne dla dzieci. Projekt finansowany jest przez Miasto Poznań.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/352938642286932/

Godz. 11.30, Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

NIEDZIELA

Kraina Olimpia: letnie warsztaty roślinne

Dla wszystkich fanów roślinności, ekologii czy ogrodnictwa, Kraina Olimpia przygotowała letnie warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, będą mieli możliwość zapoznania się z uprawą roślin oraz stworzenia wiszącej kompozycji roślinnej. Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/431897160986593/

Godz. 11, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej (ul. Grunwaldzka 22)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Kulturalny Stary Rynek: spacery z przewodnikiem i warsztaty cyrkowe

Kolejny dzień weekendu w ramach „Kulturalnego Starego Rynku” poświęcony jest takim atrakcjom, jak m.in. animacje lalkarskie, spacery z przewodnikiem czy też warsztaty cyrkowe. To pomysł na ciekawe i kulturalne spędzenie czasu z bliskimi.

Więcej informacji na temat wydarzeń z cyklu „Kulturalny Stary Rynek” można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/2189890861321453/

Godz. 14 (Salon Sąsiedzki, ul. Zamkowa 3) – Niedzielne Słodkie i animacje lalkarskie.

Godz. 12:15 (zbiórka przed Ratuszem) – Spacer z przewodnikiem.

Godz. 12:30-15:00, Odwach – Dixie Company, Swingująca starówka.

Godz. 12:30 (płyta starego Rynku przed Ratuszem) – spektakl uliczny, godz. 13:30-14:30 – warsztaty cyrkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Strauss Gala, czyli V Koncert Operowy nad Wartą

Miasto Poznań zaprasza na „Strauss Gale”, czyli koncert muzyki klasycznej. W klimatycznej scenografii Parku Szelągowskiego będzie można posłuchać walców i polek. V Koncert Operowy nad Wartą to muzyczna podróż do Wiednia rodziny Straussów.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/events/717327262071134/

Godz. 17, Park Szelągowski (ul. Ugory 95)

Udział w koncercie jest bezpłatny

BodyART w korycie Warty

W parku Stare Koryto Warty na poznaniaków czekają zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wydarzenie BodyART jest przeznaczone dla osób w różnym wieku. Chętni będą mogli wziąć udział w funkcjonalnym treningu inspirowanym jogą. Akcja realizowana jest w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, finansowanych przez Miasto Poznań.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2436165606704534/

Godz. 19.30, amfiteatr w parku Stare Koryto Warty (niedaleko KontenerART)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem

Wielbicielom historii z pewnością przypadną do gustu wakacyjne spotkania Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. W weekend zwiedzić można będzie Fort III. W trakcie wycieczki uczestnicy akcji zobaczą część podziemną i naziemną obiektu, a także obejrzą wystawy prezentujące historię Twierdzy Poznań.

Informacje dotyczące zwiedzania znajdują się na stronie: http://fort3.ptpf.org.pl/?fbclid=IwAR12x-X2VnE83rUiM4Z_ugdxOezr8zzaIldT4IF6-b9sEJtoO6XjreGcJgY

Godz. 14, 15 i 16, Fort III (Nowe Zoo, ul. Krańcowa 81)

Cena: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 8 zł, bilet rodzinny – 15 zł. Należy zakupić bilet do ZOO.

Lato na Madalinie: Dzień Kolorowej Skarpetki

W niedzielę, w ramach „Lata na Madalinie” odbędzie się Dzień Kolorowej Skarpetki, na znak integracji z osobami z Zespołem Downa. W programie przewidziane są także zabawy logorytmiczne dla dzieci oraz zajęcia integracyjne, gry, zabawy, koncerty i wiele innych atrakcji. Projekt finansowany jest przez Miasto Poznań.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/352938642286932/

Godz. 11.30, Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

VL /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 94 times, 1 visits today)

One thought on “Weekend w Poznaniu

Dodaj komentarz