Weekend w Poznaniu

Koncerty, wycieczki z przewodnikiem, warsztaty ekologiczne, letnie kino „pod chmurką” oraz spektakl teatralny na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta – to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków w najbliższy weekend.  
PIĄTEK

#Na Falach – koncert Happysad

W ramach cyklu letnich koncertów #Na Falach nad jeziorem Strzeszyńskim wystąpi rockowy zespół Happysad. Koncerty nad poznańskimi jeziorami będą odbywać się przez całe lato, nie tylko nad Strzeszynkiem, ale także nad jeziorem Maltańskim.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć tutaj: https://www.nafalach.poznan.pl/

Godz. 20, Plaża Strzeszynek

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Odkryj skarb pod Kaponierą

Podziemia Kaponiery Kolejowej otworzą swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy skarbów. Podczas zwiedzania wystawy będzie można odnaleźć klucz do tajemniczej skrzyni. Na osoby, które rozwiążą zagadkę, czekają nagrody. W weekend, w tym miejscu na poznaniaków czekają też inne atrakcje – wycieczki z przewodnikiem, warsztaty tworzenia gier miejskich czy pokój zagadek. 

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://kaponierakolejowa.pl/

Kaponiera Kolejowa to przez lata zapomniany (mimo że jedyny w swoim rodzaju) obiekt forteczny, który zyskał nowe oblicze po przebudowie ronda, które od niego przejęło swoją nazwę.

Godz. 17-19, Kaponiera Kolejowa (należy wysiąść na przystanku PST pod rondem Kaponiera odnaleźć półkoliste foyer, w głębi znajduje się wejście do podziemi).

Udział w zabawie jest bezpłatny 

Zdrowe jedzenie na Madalinie

Zajezdnia na Madalinie po raz kolejny zaprasza na weekend pełen zabawy. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Jedz dobrze!”. Na dzieci czeka np. kuchnia błotna. W programie dla najmłodszych znalazł się m.in. zabawy klockami konstruktorskimi, a dla starszych – warsztaty z samoobrony. Czas pomiędzy zajęciami umilą dzieciom wielkie bańki mydlane i animacje sportowe. Atrakcje czekają także w sobotę i niedzielę. Będą to np. warsztaty robienia plyndzy oraz smacznych i zdrowych sałatek.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na Facebooku Madaliny – https://www.facebook.com/events/337262530536287/

Bareja nad Wartą

Groteskowe epizody ukazujące codzienność PRL-u – to wszystko można zobaczyć w filmie „Miś” Stanisława Barei. Cytaty Ryszarda Ochódzkiego i innych bohaterów są przytaczane do dziś i cały czas tak samo bawią. Kultową komedię można będzie zobaczyć na Plaży Rataje.

Godz. 21.30, Plaża Rataje (os. Piastowskie)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Piątek z PeWuKą

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o Powszechnej Wystawie Krajowej (prestiżowej imprezie wystawienniczej zorganizowanej w 1929 roku, z okazji 10-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości), mogą odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie i wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem oraz grze miejskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji „Lato na Targach”. Dodatkowo, na najmłodszych czekają animacje, gry i zabawy. 

Godz. 17 – 20 (Piątek z PeWuKą), godz. 11-15 (animacje dla dzieci), MTP (wejście od ul. Głogowskiej)

Więcej informacji na temat akcji „Lato na Targach” można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/lato-na-targach/

Udział jest bezpłatny

Co zmalował Ryszard Kaja – wystawa w Starym Browarze

Osoby poszukujące artystycznych wrażeń będą mogły odwiedzić wystawę prac Ryszarda Kai w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru. Różnorodność stosowanych przez artystę technik, a także nawiązanie do innych dziedzin sztuki z pewnością wpłyną na wyobraźnię nawet najbardziej wymagających koneserów. Wystawę prac artysty rozpocznie wernisaż o godzinie 18.00.

Więcej informacji na temat wystawy na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/2493041064062232/?event_time_id=2493041090728896

Godz. 18, Stary Browar

Cena: 10 zł

Kino nad miastem

Spragnieni wrażeń filmowych i pięknych widoków mogą wybrać się na seans, organizowany na dachu galerii Avenida. Zobaczyć będzie można film pt. „Wszystkie pieniądze świata” w reż. Ridleya Scotta. Thriller opowiada historię uprowadzenia wnuka najbogatszego człowieka świata. Jego oddana matka stara się przekonać nieustępliwego miliardera do zapłacenia okupu porywaczom.

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/events/394419917841778/

Godz. 21.30, dach Avenidy – Parking E (ul. Matyi 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

SOBOTA

Ekologiczne warsztaty na plaży

Osoby, które odwiedzą Plażę Miejską Wilda, będą mogły wziąć udział w całodziennych warsztatach i wykładach na temat domowej hodowli roślin, ekologii oraz idei „less waste” w domu. W programie znalazły się m.in. warsztaty tworzenia wiszących ogrodów i zajęcia z upcyclingu (wtórnego przetwarzania odpadów). Chętni dowiedzą się także, jak własnoręcznie zrobić środki czystości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/378489999468490/

Godz. 15-20.30, Plaża Miejska Wilda (ul. Piastowska 71, dojście od ul. Jordana). W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione na inny termin.

Udział jest bezpłatny.

Lato na Targach – piłkarskie emocje

Trening piłkarski z Akademią Reissa oraz warsztaty rolkowe z RollRunners – to wszystko czeka na poznaniaków, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Sportowe emocje to część atrakcji w ramach akcji „Lato na Targach”. W programie znalazły się też animacje na plaży. Taki sam program obowiązuje także w niedzielę. 

Więcej informacji na temat akcji „Lato na Targach” można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od ul. Głogowskiej)

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Wycieczka po Ostrowie Tumskim

Brama Poznania zaprasza na intrygujące spotkania z bohaterami z przeszłości. Podczas wycieczki z przewodnikiem można będzie zobaczyć zabytki Ostrowa Tumskiego i poznać ich historię. To atrakcja skierowana do całych rodzin – dzieci, dorosłych i seniorów. 

Więcej informacji na stronie Bramy Poznania – http://bramapoznania.pl/lato19-ostrow-tumski-przepis-na-sukces/

Godz. 17, Śluza Katedralna (róg ul. Dziekańska)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rodzinne poranki teatralne

W ramach projektu „Sąsiedzki dom sztuki” Dom Sąsiedzki zaprasza dzieci, a także całe rodziny na przedstawienie „Pracownia snów”, czyli opowieść o malarce Marii Anto i jej sennych podróżach. W programie oprócz przedstawienia kamishibai przewidziane są także weekendowe warsztaty rodzinne.

Godz. 11, Dom Sąsiedzki (ul. Bukowa 2a, wejście od ul. Kasztanowej)

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Miasta Poznania, udział w nim jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/2724495564259503/

Piłkarskie atrakcje w Posnanii

Wraz z rozpoczynającym się sezonem 2019/20 nadszedł czas na zaprezentowanie składu drużyny Lecha Poznań. O oprawę muzyczną oraz prowadzenie wydarzenia zadba Jacek Mezo Mejer. Na osoby, które wezmą udział w prezentacji, będzie czekała możliwość spotkania z piłkarzami, zdjęcia, a także promocje zakupowe.

Godz. 13, Galeria Posnania (ul. Pleszewska 1)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia Lecha Poznań – https://www.facebook.com/events/2409562895988934/

NIEDZIELA

Lato dla dzieci z #NAWOLNYM

Kolejny rok z rzędu, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania stanie się miejscem kulturalnych spotkań. Spektakle teatralne w ramach projektu #NAWOLNYM skierowane są do najmłodszych widzów, w celu zapewnienia im niezapomnianych wrażeń. W niedzielę będą mogli zobaczyć spektakl Teatru Fuzja – „Pograjki”. Organizatorem akcji jest Miasto Poznań.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie – https://www.nawolnym.poznan.pl/

Cena: 2 zł

Godz. 16.30, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Aktywna niedziela z Jogą przy Fontannie

Wszyscy poznaniacy, którzy chcą trochę się porozciągać, mogą wziąć udział w wydarzeniu Joga przy Fontannie w parku im. Adama Mickiewicza. To wakacyjny cykl zajęć na świeżym powietrzu. Fani zdrowego trybu życia będą mogli sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość, a także poznać różne style jogi. Akcję będzie odbywać się co niedzielę, do końca wakacji.

Więcej informacji na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9, park im. Adama Mickiewicza

Udział jest bezpłatny. 

Tutaj zaczęła się historia… – 35-lecie Triathlonu w Polsce

Podpoznański Kiekrz w 1984 roku stał się miejscem pierwszych zawodów triathlonowych w Polsce. Wszechstronna dyscyplina sportowa powróci w to miejsce dokładnie w 35. rocznicę tego wydarzenia. Dla osób, które pragną spędzić aktywną niedzielę i obserwować sportowe zmagania na żywo, czeka Triathlon Kiekrz 2019. Rocznicowa edycja imprezy będzie kombinacją pływania, kolarstwa i biegania na różne dystanse czasowe. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/2232711293720637/

Godz. 8, Ośrodek POSiR Kiekrz, ul. Chojnicka 35

Artystyczny weekend na Starym Rynku

W ramach projektu „Kulturalny Stary Rynek”, odbędą się FOToSPACERY Staromiejskie, które pomogą w szlifowaniu umiejętności fotograficznych, czy też Niedzielne Słodkie, czyli animacje lalkarskie oraz aktorskie. Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które są spragnione nowych doznań, zarówno kulturalnych, jak i kulturowych. 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć tutaj – https://www.facebook.com/events/530383457495609/

Godz. 9.30, Scena na Quadro (FOToSPACERY STAROMIEJSKIE); godz. 14.00, Salon Sąsiedzki (Niedzielne Słodkie)

Wstęp na wszystkie atrakcje „Kulturalnego Starego Rynku” jest bezpłatny.

Seanse w Pałacowym

Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na pokaz filmu „Dziedzictwo. Hereditary”, w reżyserii Ariego Astera. Cykl seansów rozpocznie się 14 lipca i zakończy się po wyświetleniu trzech pokazów filmowych. Wydarzenie związane jest z premierą nowego filmu reżysera i powstało z myślą o wielbicielach kina artysty.

Szczegółowy plan pokazów oraz informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj – https://www.facebook.com/events/2381121515499760/?event_time_id=2381121522166426

Godz. 18.15, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK

Cena: 12 zł

AJ, VL /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 58 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz