Weekend 5 pasji na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Nadchodzący weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich to kulminacja zróżnicowanych, interesujących wydarzeń. Podczas jego trwania można wziąć udział w Survival Force Expo, Targach Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex, Targach Myślistwa i Strzelectwa Knieje, Targach Turystycznych Tour Salon, a także w Targach Wędkarskich Rybomania. Do udziału w nich wszystkich wystarczy 1 bilet wstępu.


Survival Force Expo

W ofercie MTP po raz pierwszy znajdzie się wydarzenie skierowane do pasjonatów sztuki przetrwania, militariów czy miłośników biegów przeszkodowych i surviwalowych.

Piątkowy dzień będzie skierowany do klientów biznesowych. Na targach pojawią się m.in. właściciele strzelnic, organizatorzy biegów z przeszkodami czy właściciele sklepów ze sprzętem surviwalowym. Tego dnia na Holu Wschodnim MTP odbędzie się również uroczyste odsłonięcie samolotu wielozadaniowego F16.

Drugi dzień przeznaczony będzie dla indywidualnych pasjonatów tej dziedziny. Będzie można nabyć atrakcyjny sprzęt militarny, a także wziąć udział w ciekawych prelekcjach i pokazach.

– Mimo że to będzie pierwsza edycja, na scenie pojawi się wielu znanych gości. Będzie m.in. Naval Polska – były operator JW GROM, a także autor bestsellerowych książek o tematyce militarnej czy płk Piotr Gąstal – były dowódca JW GROM – mówi Anna Tratnerska-Baranowska, dyrektor targów Survival Force Expo

Dużą atrakcją będzie turniej strzelecki na strzelnicy airsoftowej organizowany wspólnie przez MTP i Centrum Gier Fabularnych Furia. Codziennie 50 śmiałków będzie mogło zmierzyć się w zawodach i powalczyć o cenne nagrody.

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex

Czwarta edycja targów Boatex kierowana jest zarówno do doświadczonych żeglarzy,


sterników czy nurków, ale także do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z sportami wodnymi. Zwiedzający będą mieli okazję podziwiać „zacumowane” łodzie czy skutery wodne, zapoznać się z ofertą pontonów, kajaków oraz wszelkich akcesoriów żeglarskich i motorowodnych.

Targi Boatex to także możliwość posłuchania prelekcji doświadczonych podróżników. Wśród nich wystąpi m.in. kpt Witold Małecki, który opowie o swoich samotnych podróżach po Bałtyku czy kpt Marcin Kloc, który pokaże szczegóły regat  Planet Baltic Cup. Inni z ekspertów spróbują przenieść widzów do świata malowniczej Grecji, słonecznych Karaibów czy tajemniczej Ameryki Południowej.

W czasie targów przedstawiciele Miasta Poznań opowiedzą także o działaniach mających na celu uatrakcyjnienie poznańskich terenów nadrzecznych, takich jak budowa przystani nurtowej, kładka berdychowska czy „Wartostrada”.

Targi Myślistwa i Strzelectwa Knieje

Targi Knieje to przede wszystkim możliwość zobaczenia ekspozycji broni, odzieży czy optyki myśliwskiej. Ale to także okazja do obejrzenia pokazów psów i ptaków myśliwskich, zawodów strzeleckich czy pokazu budowy ambon.

– Ekspozycja z roku na rok się rozwija. Targi Knieje to także targi strzelectwa, dlatego wiele dyscyplin strzeleckich, także olimpijskich, będzie obecnych na wydarzeniu – mówi Jakub Patelka, dyrektor targów Knieje.

Knieje to również kuchnia, dlatego z pewnością nie zabraknie uwielbianej przez myśliwych dziczyzny.


– Pojawi się również konkurs jedzenia wielkich burgerów z dziczyzny na scenie czy pokazy kulinarne prowadzone przez osoby znane w świecie myśliwskim – dodaje Jakub Patelka.

Wspólnie z Polskim Związkiem Łowieckim organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń o charakterze edukacyjnym, na której organizatorzy będą pokazywali, jak ważna jest praca myśliwego i z jakimi przepisami czy ograniczeniami się łączy.

Targi Turystyczne Tour Salon

Targi Tour Salon to z pewnością idealna forma do inspiracji turystycznej. Wystawcy pokażą zwiedzającym klimat polskich miejscowości turystycznych, egzotykę dalekich krajów czy zróżnicowane zwyczaje kulturowe. Dla każdego znajdzie się tutaj coś specjalnego, od kolonii i obozów dla dzieci, po aktywną turystykę, aż po pobyty w spa czy sanatoriach. Nie obędzie się bez atrakcyjnych konkursów czy spotkania z podróżnikami.

– Tour Salon to również okazja do wygrania wspaniałych nagród, takich jak wakacje w Tajlandii, na Sycylii, czy rodzinny, kilkudniowy pobyt w domkach na drzewach – mówi Maria Szczepaniak- Kowalska, dyrektor targów Tour Salon.

Wśród prelegentów pojawi się m.in. Jarosław Kuźnar, który opowie o swojej pasji podróżowania, czy Katarzyna Pakosińska pokazująca, jak z poczuciem humoru można opowiadać o jednym z najpiękniejszych zakątków świata, czyli o Gruzji.


Na Tour Salon będzie można również spotkać Darię Strączyńską, autorkę znanego bloga podróżniczego „Poboczem w drogę”, która opowie m.in. o obserwacjach ptaków.

Na targach nie zabraknie również zrekonstruowanego świata Indian czy spotkania ze zwierzętami z tzw. dzikiego zoo.

Targi Wędkarskie Rybomania

Żadnego wędkarza nie powinny ominąć targi Rybomania. Pasjonaci wędkarstwa zobaczą najnowsze modele wędek, kołowrotków czy przynęt. Nie zabraknie także odpowiedniej odzieży.

– Na targach w Poznaniu można znaleźć wszystko, czego dzisiejszy wędkarz potrzebuje. Nie ma takiego drugiego wydarzenia w skali Europy. Zainteresowani będą mieli możliwość zwiedzania ponad 250 stoisk – mówi Bartosz Dembiński.

Dla właścicieli sklepów wędkarskich zaplanowano profesjonalne szkolenia. Pasjonaci ryb spotkają się również z Jakubem Vagnerem, czyli pogromcą takich morskich potworów jak: 110-kilogramowy sum pospolity czy arapaima o wadze 130 kg.

Na specjalnych symulatorach holu ryb doświadczeni, a także początkujący wędkarze, będą mieli możliwość złapania gigantycznych sumów czy karpi, co z pewnością nie będzie łatwym zdaniem.

– Myślę, że atrakcji nie będzie brakowało, a widać, że Rybomania się przyjęła. Pokazuje to coraz większa liczba odwiedzających – kontynuuje dyrektor targów Rybomania i Boatex.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 złotych dostępne będą do czwartku.

Dominik Jagiełło/biuro prasowe/poznan.pl
This slideshow requires JavaScript.(Visited 318 times, 1 visits today)

Leave a Reply