Wandale zniszczyli przystanek i trafili prosto do aresztu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku trzech mieszkańców powiatu pilskiego. Wandale poprzez kopanie i uderzanie rękoma w szyby, uszkodzili wiatę przystanku autobusowego.


Straty wstępnie zostały oszacowane na kwotę 4 tys. zł. Za popełnione przestępstwo mężczyźni mogą spędzić za kratami nawet 5 lat.

5 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że na terenie gminy Kaczory spaceruje grupa młodych mężczyzn, która zachowuje się głośno i agresywnie.

W związku z tą informacją na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy. Policjanci przejeżdżając przez miejscowość Jeziorki, dostrzegli grupę kilku osób.

Funkcjonariusze zauważyli, że trzech mężczyzn niszczy wiatę przystanku autobusowego.

Mężczyźni kopali, a także uderzali rękoma w szyby wiaty. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję i zatrzymali wandali. Mężczyźni wybili cztery szyby oraz uszkodzili elementy przystanku. Trafili prosto do policyjnego aresztu. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 4 tys. złotych.

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego i agresywnego postępowania.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 17 do 24 lat. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.


Dodaj komentarz