Wakacje u Budowlanych – Całus Nowy Tomyśl i Uniwersjada w Tajpej

Obiekt LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, to jedna z lepszych siłowni przeznaczonych do treningu podnoszenia ciężarów w kraju. Obiekt doceniają również goście nowotomyskiego klubu.
W te wakacje trenowali w Nowym Tomyślu zawodnicy klubu Ciechan Szymon Kołecki, a w tym tygodniu kończy swój obóz kadra narodowa Czech do lat 15 i 17. Do naszego miasta przyjechało jedenaścioro zawodników z dwoma trenerami i masażystą. Zapytaliśmy trenera kadry młodych Czechów, dlaczego wybrali właśnie Nowy Tomyśl. Pan Emil Brzoska mieszka w Horni Suchej, które to miasto jest oddalone od polskiej granicy o kilkanaście kilometrów, wiec doskonale rozumie i mówi w naszym języku – „Jest to dla nas bardzo ważny obóz, ponieważ jest to ostatni eter przygotowań do Mistrzostw Europy w Prisztynie. To ostatnia szansa dla wszystkich moich zawodników, ponieważ mistrzostwa Europy pojedzie tylko szóstka z jedenastu, którzy są na obozie w Nowym Tomyślu. Mimo to, że mamy do was kilkaset kilometrów, to wybraliśmy wasze miasto i siłownię waszego klubu, bo są tu odpowiednie warunki. Sala jest wyśmienita, zakwaterowanie i jedzenie w hotelu Kopernik bardzo dobre. Pierwszy raz byłem tutaj, kiedy wy organizowaliście juniorskie mistrzostwa Europy. Potem przyjechaliśmy do was na zawody. Zresztą i wasi zawodnicy byli też u nas w Horni Suchej. Poza tym,  oprócz tego, że warunki doskonałe to jeszcze moi zawodnicy mogą rywalizować z bardzo dobrymi sztangistami z waszego klubu, a to zawsze podnosi poziom rywalizacji. Takim przykładem jest na przykład wasz medalista z ostatnich mistrzostw Martin Stasik.


Bardzo się też zaprzyjaźniliśmy z waszymi działaczami i czujemy się tu po prostu dobrze. W sobotę przyjechał nasz starosta (odpowiednik naszego burmistrza). Bardzo się cieszę, że mogłem mu pokazać jak wygląda dobry obiekt do treningu podnoszenia ciężarów, tym bardziej że nasza siłownia będzie teraz remontowana. Dziękujemy też bardzo waszemu staroście panu Kozeckiemu, który naszego starostę i nas trenerów zaprosił na galę rozdania nagród konkursu plecionkarskiego. Być może wyjdzie z tego jakaś dłuższa współpraca, tym bardziej że nasz włodarz dużo wie o wiklinie i tym rzemiośle”.
W dalekim Tajpej odbywają się najważniejsze zawody sportowe studentów – Uniwersjada. Najcześciej zawody te są po prostu nazywane Igrzyskami Olimpijskimi studentów. Oczywiście nie zabraknie tam akcentu nowotomyskiego. 23 sierpnia w tym dalekim kraju na ciężarowym pomoście, w kategorii do 69 kg, wystartuje nasza najbardziej utytułowana zawodniczka – Patrycja Piechowiak. Na Tajwanie Polskę będzie reprezentował Adrian Pawlicki, który studiuje w Częstochowie i w Tajpej reprezentuje barwy AZS AJD Częstochowa. Na co dzień Adrian jest trenerem LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Do tej chińskiej prowincji na trzy tygodnie zjechało się około 9000 sportowców z całego świata. W wielu dyscyplinach są to bardzo często najlepsi zawodnicy danych reprezentacji narodowych. Kadra Polski to sześcioro zawodników z czego dwójka reprezentuje również Wielkopolskę, ponieważ Szymon Rutnicki to zawodnik Zamku Gołańcz.  Jak tylko dotrą do nas wiadomości o startach i wynikach Patrycji i Adriana, poinformujemy o tym kibiców nowotomyskich ciężarów.
na zdjęciach reprezentacja Czech Juniorów do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów


(Visited 165 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz