Wakacje Budowlanych – Całus

Czas letnich wakacji to dla dla sportowców czas przygotowań do drugiej części sezonu i tak właśnie jest w przypadku zawodników LKS „Budowlani Całus” Nowy Tomyśl.
Pierwszy wakacyjny obóz odbył się w Mroczy,


był on głównym etapem przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jak pamiętamy z doniesień poprzedniego tygodnia, na pewno był czasem dobrze przepracowanym. Był to też szczególny wyjazd nowotomyślan, ponieważ obóz ten był finansowany przez PKOL w ramach programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.
23 lipca w Zakopanem rozpoczął się obóz Kadry Narodowej do lat 15 i 17 na który powołani zostali Martin Stasik, i dwóch debiutantów: Kacper Przybył i Szymon Lisiak. Obóz jest jednym z ostatnich przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody te odbędą się  w ostatnim tygodniu września  w Kosowie. Kacper.
W terminie 25 lipca – 31 lipca  na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików jedzie piątka naszych zawodników: Karina Mańczak, Karol Biłecki, Marcel Mohder, Cyprian Boch, oraz Mateusz Szczepaniak.
Trener kadry olimpijskiej oczywiście powołał Patrycję Piechowiak na sierpniowy obóz. Przepracowany tam czas ma zaowocować podczas Uniwersiady w Tajpei, gdzie będzie startować nasza olimpijka. Nie będzie również próżnować kadra narodowa juniorek do lat 20. Miedzy 6-19 sierpnia do COS  Giżycko na to zgrupowanie pojedzie Paulina Kudłaszyk, która po ostatnich dobrych startach, brana jest pod uwagę na wyjazd na Mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej.
Dla zawodników nie wyjeżdżających na obozy oraz grupy wiekowej 7 – 12 lat (wieloboje atletyczne),


w pierwszej połowie sierpnia (przez dziesięć dni) w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu zorganizowany zostanie obóz dochodzeniowy. Zawodnicy będą trenowali dwa razy dziennie, każdy  z nich codziennie zje również obiad w restauracji Kopernik. Obóz ten jest również finansowany z programu PKOL.
Obozowe  wakacje „Budowlanych – Całus” zakończą się drugim  zgrupowaniem kadry wojewódzkiej młodzików w Łężeczkach i będą trwały od 25.08 do 31.08. Na obóz ten pojedzie piątka naszych zawodników w wieku 13 – 15 lat i będą to: Roksana Walkowiak, Kornelia Dolewa, Karina Mańczak, Kacper Przybył i Szymon Lisiak.
Jak widzimy wakacje to dla młodych zawodników nie tylko odpoczynek od szkolnych obowiązków, ale również ważny i intensywny czas przygotowań do bardzo ważnych zawodów sportowych. Jeszcze w tym roku nasi zawodnicy, mają szansę wystartować w kilku najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych. Oczywiście nie zabraknie też rywalizacji na polskich pomostach. Znając profesjonalne podejście zawodników i trenerów klubu, oraz ich zaangażowanie i sportową wole walki, liczymy że wakacyjne przygotowania przyniosą realne korzyści w postaci medali w najważniejszych startach w Polsce i zagranicą.
(Visited 111 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz