W SZALONYM PĘDZIE, CZYLI ZA DUŻO JAJ

Uciekał przed inspektorami boczną drogą w obawie, że wpadnie z nadmiarem jaj. Kierowca busa poruszający się droga krajową nr 32 w Granowie udowodnił, że jego niewielki pojazd, może wiele.

16 maja inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 32 w Granowie, gdzie zatrzymali do kontroli między innymi cztery busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Ważenie pojazdów wykazało, że były przeładowane. Rekordzistą okazał się kierowca, który próbując uniknąć kontroli, wykorzystał drogę alternatywną. Inspektorzy widząc, że kierowca ucieka, udali się za nim w pościg. Kontrola dogonionego pojazdu, wykazała, już na punkcie wagowym, że całkowita masa rzeczywista pojazdu wynosiła 6,2 tony i została przekroczona o 2,7 tony. Transport jaj okazał się zbyt ciężki.

Za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

(Visited 709 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz