W ROD im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy odbyła się uroczystość 65-lecia Ogrodu połączona z obchodami Dnia Działkowca.

W sobotnie popołudnie, 27 lipca w siedzibie ROD im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy odbyła się uroczystość 65-lecia Ogrodu połączona z obchodami Dnia Działkowca.


Rozpoczęła się ona od mszy św. odprawionej przez ks. kan. Antoniego Lorenca w świetlicy działkowców. Następnie wszystkich zgromadzonych przywitał Zbigniew Pawlicki- prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy, który w swym przemówieniu przybliżył ich historię, a także skierował słowa podziękowań do wszystkich zaangażowanych w życie ROD im. Mikołaja Kopernika. W obchodach wziął udział burmistrz Tomasz Szulc, jego zastępca Paweł Jakubowski, a także Barbara Czapla-wiceprezes zarządu okręgu PZD w Poznaniu, Józef Kasprzak- prezes Powiatowego Kolegium Prezesów PZD w Nowym Tomyślu oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.
Burmistrz przekazał najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich działkowców z okazji zacnego jubileuszu, wyrażając podziękowanie za kultywowanie pięknej tradycji pielęgnowania ogródków działkowych. Do życzeń przyłączyła się również Barbara Czapla z Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, który dziękując za zaproszenie pochwalił opalenickich działkowców i wskazała, iż obchodzona uroczystość stanowi doskonały przykład integrującej funkcji ogródków działkowych. Do powinszowań dołączyli się pozostali zaproszeni goście, w tym przedstawiciele zaprzyjaźnionych ROD z Opalenicy. 
Za wkład w rozwój rodzinnych ogródków działkowych oficjalnymi odznaczeniami Państwowego Związku Działkowców oraz pamiątkowymi dyplomami zostali uhonorowani najbardziej aktywni działkowcy, a także sponsorzy i wszyscy wspierający oraz sympatyzujący z ROD im. Mikołaja Kopernika w Opalenicy. W tym gronie znalazł się również Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. 
Opalenicki Dzień Działkowca swym występem uświetnił folklorystyczny zespół Duszniczanki, a na wszystkich przybyłych czekał zarówno słodki poczęstunek z kawą jak i rodzinny grill, którego zorganizowanie było możliwe dzięki uprzejmości sponsorów. Z kolei dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach artystycznych. Maluchy ujawniły swoje talenty manualne i stworzyły piękne wianki w kolorach latach – ozdobione polnymi kwiatami i tegorocznymi zbożami. Dodatkowo najmłodsi radośnie bawili się w kolorowych piłeczkach, grali w piłkę i korzystali w pięknej pogody. Akcja została dofinasowana z Fundacji Santander Bank Polska S.A.
Obchody Święta Działkowca zakończyła impreza z dj-em.

TA

Źródło: UM Opalenica

Zobacz również …
(Visited 254 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz