W Poznaniu kręcą „Tarapaty 2”

Biblioteka Raczyńskich i Muzeum Narodowe na kilka dni zmieniły się w plan filmowy. To za sprawą zdjęć do kolejnej części familijnego hitu Marty Karwowskiej „Tarapaty”. Tym razem jego bohaterowie, Julka i Olek muszą rozwikłać zagadkę kradzieży obrazu Claude’a Moneta. Produkcja będzie miała swoją premierę we wrześniu 2020 roku. Partnerami filmu są: Miasto Poznań i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.


„Tarapaty 2” to film przeznaczony dla całych rodzin, w którym opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. To także historia o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

– Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji, „Plaża w Pourville” Cloud’a Moneta, o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki, dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana dwunastolatka, a razem z nią kłopoty – mówi Agnieszka Skalska, specjalistka ds. PR w Koi Studio.

W „Tarapatach 2” zobaczymy znaną z poprzedniej części Polę Król w roli Julki i Jakuba Janotę-Bzowskiego, wcielającego się w rolę Olka. Felkę zagra Mia Goti, a profesor Strzałkowską Joanna Szczepkowska. Towarzyszyć im będą Zbigniew Zamachowski, Marta Malikowska, Tomasz Ziętka czy Sandra Korzeniak.

Film jest produkcją warszawskiego Koi Studio. Za kamerą ponownie stanie Marta Karwowska. Oprócz Poznania zdjęcia do filmu realizowane są także w Warszawie, na Warmii i Mazurach oraz na terenie województwa podkarpackiego.

Pierwsza część filmu „Tarapaty” w 2017 roku podbiła serca polskiej publiczności. Do kin wybrało się ponad 320 000 widzów, a produkcja doczekała się wersji książkowej oraz wydania DVD.
JZ/poznan.pl

(Visited 193 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz