W Poznaniu i Gnieźnie odbyły się zdjęcia do filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. [ZDJĘCIA]

W Poznaniu i Gnieźnie odbyły się  zdjęcia do filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. Akcja obsadzona jest w latach 80-tych XX w., gdzie Andrzej Baran – porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…


W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz (Amok, Twarz, Najlepszy) , Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta – nagrodzonego Złotym Lwem w na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni –  realizowane są w między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej.Producentem jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH PicturesProduction, koproducentami TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych, Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film ( producent LászlóKántor)

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem realizacji filmu jest  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa. Premiera w kinach planowana jest na wiosnę 2023.

(Visited 414 times, 1 visits today)

Leave a Reply