W ogródku plantacja, na strychu suszarnia

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Czarnków, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli 2 kg suszu marihuany oraz krzak nielegalnej rośliny. Sprawcy grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj czarnkowscy kryminalni udali się na jedną z posesji w gminie Czarnków, by sprawdzić posiadane informacje o tym, że jeden z jej domowników uprawia konopie indyjskie oraz posiada gotowy susz marihuany.

W trakcie dokładnego sprawdzania posesji, funkcjonariusze znaleźli w przydomowym ogródku krzak konopi indyjskiej. Nielegalna roślina miała około 180 cm wzrostu. W pobliżu znajdowały się również ślady, świadczące o wcześniejszym wycięciu kilku krzewów.

Natomiast na strychu domu, policjanci zabezpieczyli rośliny, które właściciel suszył w tzw. wędzarni oraz gotowy susz marihuany. Po zważeniu, łącznie znalezionych środków odurzających, okazało się, że jest ich 2 kilogramy. W sprawie zatrzymano 23-letniego ,,ogrodnika”.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, natomiast ich właściciel na komendę. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Chce dobrowolnie poddać się karze. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 3 759 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz