W Hongkongu cenią wielkopolskie produkty

21 czerwca 2018 roku Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego spotkał się z Benjaminem Chau Kai-leung, Dyrektorem Wykonawczym Rady Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC).Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy związanej z udziałem wielkopolskich przedsiębiorców na wybranych targach w Hongkongu, a także promowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Wielkopolski, jako producenta wysokiej jakości produktów.

Dyrektor Chau w rozmowie z Maciejem Sytkiem zachęcał do kontynuacji podjętych wcześniej starań dotyczących wzmocnienia eksportu wielkopolskich firm na kontynent azjatycki poprzez wykorzystanie rynku chińskiego, w szczególności Hongkongu. Jakość polskich produktów jest bardzo wysoka i cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Szczególnie zwrócił swoją uwagę na produkty branży rolno-spożywczej, która jest tak licznie reprezentowana przez wielkopolskich przedsiębiorców. Zaznaczył, iż wszelkie regulacje prawne i finansowe gwarantują bezpieczeństwo transakcji tworząc komfort dla zawieranych umów handlowych. Podkreślił jak ogromne znaczenie ma wsparcie udzielane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przedsiębiorcom planującym ekspansję na rynki dalekie, pozaeuropejskie, które w przypadku kryzysu na runku europejskich stanowić będą zabezpieczenie dla firm.

Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa zapewnił, iż czterokrotny udział Województwa Wielkopolskiego na wybranych targach branżowych w tym kraju jest dowodem na to, iż kierunek ten traktujemy jako szansę i wiążemy z nim duże nadzieje. Misja naukowo-gospodarcza do Hongkongu, która odbyła się w maju br., a w której uczestniczyli nie tylko przedstawiciele Zarządu Województwa Wielkopolskiego, przedsiębiorcy, ale również Wielkopolskiej Rady 30, instytucji zrzeszającej największe izby gospodarcze naszego regionu, a także udział rektorów wielkopolskich uczelni wyższych oraz spotkania, które odbyły się na miejscu utwierdziły nas w przekonaniu, iż potencjał współpracy jest ogromny i wykracza znaczenie poza relacje biznesowe. Będziemy kontynuować wspołpracę i stwarzać możliwości dla rozwoju współpracy gospodarczej, instytucjonalnej i naukowej, czego potwierdzeniem jest powyższe spotkanie – podkreślił Maciej Sytek.

/umww.pl/(Visited 133 times, 1 visits today)

Leave a Reply