Uwaga ! Tańsze podróżowanie komunikacją miejską w Poznaniu

Poznańscy pasażerowie mogą podróżować taniej komunikacją miejską. Żeby zaoszczędzić, wystarczy kupować bilety telefonem komórkowym przy użyciu aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass. Koszt każdego przejazdu wynosi zaledwie złotówkę.


Celem akcji jest
propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

 mPay to darmowa aplikacja na telefony komórkowe, z której można korzystać w Poznaniu od 2013 roku. Rozwiązanie ułatwia dokonywanie wielu codziennych płatności, pozwalając m.in. kupować bilety komunikacji miejskiej bez stania w kolejkach czy szukania otwartego punktu sprzedaży. W aplikacji na telefonie są one dostępne w każdym miejscu, przez całą dobę.

Akcją promocyjną objęte są bilety jednorazowe i czasowe do 90 minut o wartości między 1,10 zł a 5 zł. Po każdej transakcji zrealizowanej w czasie jej pasażerowie otrzymują automatyczny zwrot części środków wydanych na bilet. W ten sposób finalny koszt każdego przejazdu wynosi symboliczną złotówkę. Jedynym warunkiem jest kupowanie biletów telefonem komórkowym, za pomocą karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass. W aplikacji mPay jest on dostępny na przykład pod nazwą mPay Wallet.

W promocji mogą uczestniczyć posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych. Aby móc płacić nimi za bilety, należy być użytkownikiem dowolnego portfela dostępnego w Masterpass lub zarejestrować się w cyfrowym portfelu mPay Wallet. Można to zrobić na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl lub bezpośrednio w aplikacji na telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Karty płatnicze”, wybrać opcję „Dodaj kartę” i wypełnić formularz potrzebnymi danymi.

Kupowanie biletów za pomocą podłączonej do aplikacji karty płatniczej jest bardzo proste.


Wystarczy uruchomić aplikację mPay w komórce, a następnie wybrać Poznań z listy miast i potrzebny bilet. W kolejnym kroku użytkownik wybiera jako formę płatności dowolny portfel Masterpass, na przykład mPay Wallet, i potwierdza zakup wprowadzając kod PIN, który ustalił samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja.

Dokonanie zakupu w aplikacji jest równoznaczne ze skasowaniem biletu. Żeby go wyświetlić lub okazać do kontroli, wystarczy wejść do zakładki “Kontrola biletów”. Pasażer może wykonać tę czynność nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

– Bilety za złotówkę to zachęta do zmiany przyzwyczajeń związanych z płatnościami za podróżowanie – mówi Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu mPay S.A. – Nikt  z nas nie lubi kolejek i pospiesznego szukania miejsca, w którym można kupić bilet. Aplikacja, którą mamy zawsze pod ręką pozwala całkowicie o tym zapomnieć – dodaje Orzechowski.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna dla użytkowników telefonów łączących się z Internetem. Żeby ją pobrać, wystarczy w dedykowanym sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest uruchomienie w komórce przeglądarki internetowej i wpisanie w niej adresu www.app.mpay.pl.

Promocja „Nagroda od mPay za płatność portfelem elektronicznym Masterpass” pozwala na tańsze podróżowanie w Poznaniu. W innych miastach, w których mPay udostępnia płatności za bilety komunikacji miejskiej funkcjonuje natomiast promocja „Bilet za 1 zł z Masterpass od mPay”. Budżet obu promocji jest wspólny i będą one trwały do wyczerpania puli 100 tys. voucherów, nie dłużej jednak niż do końca roku. Ich pełne regulaminy są dostępne stronie www.mpay.pl.
***

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy.Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu.

Od roku 2007 mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Firma posiada też zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa „LEW” S.A. Więcej informacji:  www.mpay.pl.

Masterpass to usługa Mastercard pozwalająca klientowi zarejestrować karty płatnicze w cyfrowym portfelu dostępnym pod marką wydawcy, np. w mPay Wallet. Wybierając metodę płatności Masterpass, użytkownik nie musi każdorazowo wpisywać danych karty płatniczej, a jedynie wybrać dowolną z kart zapisanych w portfelu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zabezpieczeń dane kart płatniczych zapisanych w Masterpass są w pełni bezpieczne. Nie są one też udostępniane sprzedawcom. Tej metody płatności można używać w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych na całym świecie, tam gdzie widoczne jest logo Masterpass. Więcej informacji: www.masterpass.pl.


(Visited 175 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz