Uwaga! Poznań za pół ceny już w weekend!

Już w najbliższy weekend poznaniacy i turyści o połowę mniej zapłacą za wizytę w muzeach, teatrach, kawiarniach, restauracjach, noc w hotelu czy aktywny wypoczynek na obiektach sportowych. Tańszych będzie też wiele innych atrakcji. Wszystko za sprawą akcji „Poznań za pół ceny”, zaplanowanej na 4-5 maja. W tym czasie dziesiątki miejsc i atrakcji w mieście i jego okolicach będzie dostępnych za 50 procent regularnej ceny lub całkowicie bezpłatnie.

W tym roku akcja „Poznań za pół ceny” odbędzie się już po raz 12. Obniżki cen oferuje około 40 restauracji, blisko 30 hoteli, hosteli i ośrodków wypoczynkowych, a także tyle samo instytucji kultury oraz miejsc rekreacyjnych.

Wśród licznych restauracji można znaleźć pub oferujący ponad 100 gatunków whisky – oczywiście za pół ceny, a także lokale z piwami kraftowymi, czy jedyny w Polsce bar z płatkami śniadaniowymi z całego świata. Bogata jest oferta kulturalna. Teatr Nowy i Teatr Polski przygotowały specjalne spektakle w „połówkowej” cenie. Rabaty czekają także np. w Rogalowym Muzeum Poznania, Muzeum Czekolady czy Blubry 6D – poznańskie legendy.

Fani aktywnego spędzania czasu także nie będą zawiedzeni. W programie „Poznania za pół ceny 2019” znajdują się parki linowe, wake-parki (oferujące pływanie po jeziorze na desce za pomocą specjalnego wyciągu), kręgielnie, ścianki wspinaczkowe oraz tory łucznicze. Po takim wysiłku można skorzystać z masaży relaksacyjnych. W dziale „Rekreacja” można także znaleźć symulator pasażerskiego Boeinga, centrum bezpieczeństwa Škody, a nawet indiańską wioskę pod Poznaniem.

Na liście noclegów debiutuje hotel Hampton by Hilton, a także Park Inn by Radisson. Natomiast Hotel Altus oferuje pokoje z widokiem na świeżo wyremontowaną ulicę Święty Marcin.

W inicjatywie „Poznań za pół ceny” udział bierze wiele miejskich instytucji – Zoo, Palmiarnia Poznańska, Centrum Kultury Zamek, poznańskie muzea (wszystkie oddziały Muzeum Narodowego czy Brama Poznania), a także MPK i ZTM (mniej zapłacimy za przejażdżkę zabytkowym tramwajem i autobusem). W tym roku do akcji dołączyły także Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na szczególną uwagę zasługuje program turystyczny tegorocznej edycji „Poznania za pół ceny”. Chłonni wiedzy i chcący poznać zakamarki miasta będą mogli zwiedzić poznańską Farę, Fort Va, Stadion Miejski, a także MTP – podążając tropami PeWuKi, czyli Państwowej Wystawy Krajowej z 1929 roku (wycieczkę zorganizowano z okazji 90. rocznicy tego wydarzenia). Można będzie też przespacerować się szlakiem poznańskich legend przez Ostrów Tumski, katedrę, Chwaliszewo i Stary Rynek oraz zwiedzić miasto za pomocą meleksa lub statku turystycznego, pływającego po rzece Warcie.

Więcej informacji na temat akcji „Poznań za pół ceny”, w tym listę wszystkich partnerów i atrakcji towarzyszących można znaleźć na stronie wydarzenia.

AJ/PLOT /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 131 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz